Nebojte se povinného testování žáků!

Informace pro rodiče k povinnému testování žáků Nařízením vlády se ustanovuje povinné testování na Covid ve školách. Dítě, které nebude testováno, se nesmí účastnit prezenční výuky! Testování bude probíhat vždy v pondělí a ve čtvrtek ráno ve třídách. Pokud žák nebude v daný den ve škole, testování proběhne následující den (první den, kdy bude ve škole). JAK PROBÍHÁ TEST:
  • Testování se není třeba bát.
  • Testování je bezbolestné.
  • Probíhá samoodběrem žáků za asistence pedagogických pracovníků.
  • K testování jsou používány NEINVAZIVNÍ TESTY.
  • Odběry se provádějí vatovou tyčinkou pouze z PŘEDNÍ ČÁSTI NOSU (nikoli z nosohltanu).

Prezenční výuka od 30.11.2020

Vážení zákonní zástupci, milí žáci,  od pondělí 30.11.2020 nastupují zpět do školy k prezenční výuce se stálou osobní přítomností ve škole všichni žáci 1. stupně (1.- 5. ročník), dále všichni žáci 9. ročníku Žáci 6. - 8. ročníku se budou ve škole po týdnu střídat (viz rozpis níže). Výuka ve škole je pro žáky povinná.  Vyučování bude probíhat dle normálního rozvrhu hodin. V hodinách TV budou žáci chodit na vycházky nebo bude probíhat jiný program než sportovní činnost, v hodinách HV se bude probírat teorie hudby. Veškerou absenci je potřeba omlouvat dle školního řádu. Upozorňujeme rodiče, že je potřeba do žákovské knížky omluvit také absenci, která vznikla v době povinné distanční výuky (13.10. – 29.11.2020). Prosíme, aby žáci nosili do školy denně 2 čisté roušky. Platí povinnost mít zakrytá ústa a nos po celou dobu přítomnosti žáka ve škole (s výjimkou svačiny a oběda). Dále prosíme, aby žáci měli také mikinu nebo svetr, ve třídách se bude více větrat. Všichni žáci, kteří budou od pondělí chtít odebírat obědy ve školní jídelně, si je musí opět přihlásit (nejpozději do pátku 27.11. do 10.00h). Toto lze učinit telefonicky (tel.: 596 746 277) nebo osobně v jídelně nebo elektronicky na webových stránkách v sekci školní jídelny.

V tomto školním roce nemáme třídu 3.B.