Návštěva jeskyně, propasti a hradu

Ve čtvrtek 23. 6. 2022 se žáci přípravné třídy, třídy 1. B, 2., B, 3. B a vybraní žáci 4. a 5. A zúčastnili  výletu s návštěvou tří zajímavých míst: podívali jsme se do  Zbrašovských aragonitových jeskyní, které jsou národní přírodní památkou a kde je celoročně poměrně vysoká teplota 14 – 15 stupňů Celsia. Trasa pro návštěvníky (měří 375 metrů) prochází několika dómy, síněmi a chodbami a končí na břehu řeky Bečvy, poblíž pramene kyselky.  Unikátní výzdobu jeskyní tvoří minerál aragonit. Na webových stránkách jeskyní je pro žáky připraven k vytisknutí pracovní list – žáci si ho mohou vyplnit a zjistit, co si zapamatovali z výkladu průvodkyně. Po prohlídce jeskyní došli žáci lesní pěšinou k Hranické propasti, která je nejhlubší na světě a bývá označována jako bezedná. Výlet končil na hradě Helfštýn. Žáci viděli hradní palác s expozicemi.  V současné době jsou na hradě zpřístupněna čtyři nádvoří, hradní palác s expozicemi. Hrad má pětici bran, množství bašt, věží a rozsáhlý systém vnitřního i vnějšího opevnění. Svojí rozlohou patří k nejrozsáhlejším hradním komplexům v Evropě. Výletem byli žáci nadšeni. Byl dotován z programu Talent management, který každoročně vyhlašuje MMO.

R. Fryčková