Mikulášský turnaj v přehazované 2021

V pondělí 6. 12. 2021 jsme uspořádali na naší škole turnaj v přehazované. Od rána soutěžili žáci šestých a sedmých ročníků. Klání se zúčastnilo 6 družstev.  Rozděleni byli do dvou skupin. Ve skupině A se nejvíce dařilo hráčům 6.A a skupinu B ovládli hráči 6.A a 6.B. Samotné finále vyhrálo družstvo 6.A a 6.B. Výsledky - 1.skupina:
  1. místo družstvo 6.A, 6.B ( Milan, Patrik, Andrej, Kristýnka)
  2. místo družstvo 6.A ( Sebík, Vilda, Kuba, Kristián, Vali, Anička)
  3. místo družstvo 6.B ( Petr, Vendy, Renča, Barča, Igor, Kevin)
Následně hráli žáci osmých a devátých ročníků. Opět se zúčastnilo 6 družstev. Ve skupině A i skupině B se nejvíce dařilo hráčům z 9.B. Ve finále si změřili síly a nakonec zvítězilo družstvo Dominika, Honzy, Naty a Market. Výsledky - 2.skupina:
  1. místo družstvo 9.B ( Dominik, Honza, Naty, Market)
  2. místo družstvo 9.B ( Petr, Iza, Nela, Adéla)
  3. místo družstvo 8.B ( Honza, Michal, Barča, Markéta)
Všichni hráči byli oceněni sladkou odměnou. První tři družstva dostaly medaili, diplom a cenu. Sportovní zápolení se neslo v duchu fair play.

Pavlína Kaděrová

Návštěva Mikuláše

Dne 3. 12. 2021 se vybraní žáci z 9. B přestrojili do slušivých kostýmů s mikulášskou tématikou a vyrazili obdarovat, někdy i postrašit naše žáky z 1. stupně. Nejmenší děti se choulily k sobě nebo k paní učitelce. Obavy z čertic vzaly za své, protože děti byly velice šikovné. V každé třídě zazpívaly společně písničku nebo odrecitovaly básničku. Tímto bych chtěl poděkovat především učitelkám, učiteli a asistentům z 1. stupně, za trpělivost, ochotu a výbornou práci s nejmenšími, která bývá velice náročná. Velký dík patří i dětem z devítky, které se do svých rolí pustily s velikým zápalem. Návštěva Mikuláše ve třídách se nesla v přátelském duchu, jako důkaz slouží pořízené fotografie. Jsme velice rádi, že se podařilo navázat na každoroční mikulášskou tradici. Těšíme se na další podobné akce.

Radek Kuděla

Výlet 9.B do Prahy

Dne 15. listopadu se naše třída 9.B vydala na školní výlet do Prahy za doprovodu třídního učitele a paní asistentky. Sraz jsme měli brzo ráno na nádraží ve Svinově. Cesta byla klidná, někteří ještě dospávali, někteří si plnili bříška dobrými dortíky, kterými se RegioJet pyšní. Po příjezdu do Prahy jsme odložili věci na ubytování a vydali se do ZOO. Žáci byli velmi nadšení ze zvířat, které v naší ostravské zoo nenajdou, například z tučňáků a tuleňů. Po prohlídce zoologické zahrady a splnění zadaných úkolů jsme se přesunuli na Václavské náměstí, kde jsme si dali oběd v pizzerii. Po vydatném obědě směřovala naše cesta na Staroměstské náměstí, žáci viděli orloj. Po prohlídce orloje následovala prohlídka Karlova mostu, jelikož už byla tma, šel vidět i krásně osvětlený Pražský hrad. Čas nás tlačil, děti byly po celém dni unavené, proto nás metro přiblížilo k ubytování, dali jsme si večeři a odebrali se do pokojů k zaslouženému spánku. Po ranní snídani naše skupinka zamířila do nedalekého Národního muzea. Žáci viděli nádherné expozice. Po prohlídce muzea následoval přesun do McDonaldu. S plnými bříšky následoval přesun na Pražský hrad. Krásnou procházkou přes Hradčany proběhlo přemístění na Karlův most, poté opět Staroměstské a Václavské náměstí. Náš čas v Praze se nachýlil ke konci, čekala nás pouze cesta vlakem do Ostravy, která proběhla v poklidném duchu. Výlet se všem zúčastněným velice líbil, děti se neustále vyptávají, kdy proběhne další.

K. Zastková

9.B ve Světě techniky

V pátek 12. 11. 2021 se žáci 9.B zúčastnili výuky fyziky netradičním způsobem. Využili jsme nabídky vzdělávacích aktivit ve Světe techniky Ostrava a zúčastnili se programu Cesta k magnetické levitaci. Takto si žáci pod vedením mladého astrofyzika Honzy Reka a jeho asistenta Ondry vyzkoušeli vlastnosti magnetů "na vlastní kůži": např. vyrobili papírové lodičky s magnetem tak, že se natočily všechny k severu, pozorovali ferrofluid - kapalinu reagující na magnetické pole, v uzavřených krabicích hledali pomocí magnetu kov, vykouzlili levitující tužku apod. Po skončení programu mohli všichni využít volný vstup do expozic a užít si prohlídku podle vlastního zájmu, např. strávit pár chvil u auta na vodíkový pohon.

J. Kučerová

Výšlap na Lysou horu

Vybraní žáci osmých a devátých tříd se rozhodli v parném dni 18. 6. 2021 zdolat vrchol Lysé hory pod vedením svých třídních vyučujících a asistentky pedagoga. Byli opravdu spokojeni a odměnou jim byl krásný rozhled....