Čokoládová vařečka 2024

V pátek 19. ledna 2024 se uskutečnil na SŠSS Krakovská v Ostravě již 24. ročník soutěže Čokoládová vařečka. Letošní zadání znělo “Salát zdravě a chutně“. Celkem se soutěže zúčastnilo 17 žáků – amatérů – ze základních škol. Naši školu reprezentovaly dvě žákyně, a to Marie Balková z 9. ročníku, která si připravila mexický salát s tuňákem a Renata Burianová z 8. ročníku, ta soutěžila se salátem Caesar s kuřecím masem. Děvčata přišli podpořit žáci 8. ročníků. Soutěžící měli za úkol v časovém limitu 25 minut připravit čtyři porce pokrmu. Měli k dispozici surovinový koš a „k ruce“ jednoho asistenta, žáka 3. ročníku učebního oboru Kuchař – číšník. Výsledný pokrm hodnotila pětičlenná komise, která posuzovala celkový vzhled, chuť, zručnost a dodržení technologického postupu, dodržení časového limitu, nápaditost i originalitu salátu a hygienu při práci.
Naše děvčata se umístila na krásném 9. a 12. místě. Patří jim velké poděkování za odvahu a reprezentaci naší školy.

A. Děcká