Výlet na hrad Hukvaldy

V úterý 15. června 2021 se konal výlet s piknikem na hradě Hukvaldy pro žáky 7.B a žáky 6. ročníků. Vyjeli jsme ráno z náměstí SNP a o půl desáté jsme už byli na Hukvaldech.  Vydali jsme se po červené značce rovnou na hrad. Stoupání do kopce jsme zvládli a po chvíli jsme stáli u vstupní brány. Hned na prvním nádvoří jsme se zastavili a dopřáli si odpočinek s občerstvením. Na nádvoří jsme si také prošli různé stánky a koupili si drobné upomínkové předměty. Poté jsme se rozdělili do skupin a vydali se prozkoumat další části zříceniny. Hrad byl opravdu dobře chráněn mnoha hradbami, baštami a střílnami, proto jsme se vůbec nedivili, že nebyl nikdy dobyt. Prošli jsme si všechna sklepení, zákoutí i nejvyšší místa objektu, kde jsme obdivovali nádherné výhledy. Ve skupinách jsme pak vyplňovali pracovní listy. Odpovídali jsme na různé otázky, např. jaké byly výhody a nevýhody bydlení na hradě, jak byl hrad chráněn nebo k čemu sloužilo sklepení. Po splnění úkolů jsme se vydali na oboru. Cestou jsme obdivovali odhalené kořeny buků a nenechali jsme si ujít zastávku u „lišky“, která byla zhotovena na paměť prvního provedení opery Liška Bystrouška. Nakonec nás čekala krátká procházka oborou a malé občerstvení před cestou domů. Celý výlet se vydařil, hlavně díky krásnému počasí a dobré náladě všech účastníků.

Monika Gajdičiarová

7.B v Planetáriu Ostrava

V rámci projektu Talentmanagement navštívila třída 7.B dne 18. 12. 2019 Planetárium v Ostravě-Porubě. Autobus č. 37 nás dovezl ke studentským kolejím a poté jsme se pěšky přesunuli k planetáriu. Nejprve žáci pracovali ve skupinách, společnými silami se snažili vyplnit pracovní listy. Odpovědi hledali v pěti expozicích, které jsou zaměřeny na vesmír. Zhruba v 11 h se žáci přesunuli do sálu, kde viděli film Bouřlivá planeta. Návštěva planetária se žákům velice líbila.

Vánoční bruslení

Dne 11. 12. 2019 jsme se třídou 7. B vyrazili na tradiční vánoční bruslení, které se každoročně koná na Masarykově náměstí v Ostravě. Děti si mohly zapůjčit brusle na místě nebo si přinést své. Ledová plocha byla skvěle připravená a žáci toho hodlali plně využít. Z počátku byl kluzký led pro některé velkým problémem, ovšem po několika minutách si téměř všichni užívali zimní radovánky na ledě. Po skončení bruslení jsme společně navštívili vánoční trhy na Masarykově náměstí a poté se přesunuli zpět do školy. Dětem se akce velice líbila.