7.B v Planetáriu Ostrava

V rámci projektu Talentmanagement navštívila třída 7.B dne 18. 12. 2019 Planetárium v Ostravě-Porubě. Autobus č. 37 nás dovezl ke studentským kolejím a poté jsme se pěšky přesunuli k planetáriu. Nejprve žáci pracovali ve skupinách, společnými silami se snažili vyplnit pracovní listy. Odpovědi hledali v pěti expozicích, které jsou zaměřeny na vesmír. Zhruba v 11 h se žáci přesunuli do sálu, kde viděli film Bouřlivá planeta. Návštěva planetária se žákům velice líbila.

Vánoční bruslení

Dne 11. 12. 2019 jsme se třídou 7. B vyrazili na tradiční vánoční bruslení, které se každoročně koná na Masarykově náměstí v Ostravě. Děti si mohly zapůjčit brusle na místě nebo si přinést své. Ledová plocha byla skvěle připravená a žáci toho hodlali plně využít. Z počátku byl kluzký led pro některé velkým problémem, ovšem po několika minutách si téměř všichni užívali zimní radovánky na ledě. Po skončení bruslení jsme společně navštívili vánoční trhy na Masarykově náměstí a poté se přesunuli zpět do školy. Dětem se akce velice líbila.