Prezenční výuka od 30.11.2020

Vážení zákonní zástupci, milí žáci,  od pondělí 30.11.2020 nastupují zpět do školy k prezenční výuce se stálou osobní přítomností ve škole všichni žáci 1. stupně (1.- 5. ročník), dále všichni žáci 9. ročníku Žáci 6. - 8. ročníku se budou ve škole po týdnu střídat (viz rozpis níže). Výuka ve škole je pro žáky povinná.  Vyučování bude probíhat dle normálního rozvrhu hodin. V hodinách TV budou žáci chodit na vycházky nebo bude probíhat jiný program než sportovní činnost, v hodinách HV se bude probírat teorie hudby. Veškerou absenci je potřeba omlouvat dle školního řádu. Upozorňujeme rodiče, že je potřeba do žákovské knížky omluvit také absenci, která vznikla v době povinné distanční výuky (13.10. – 29.11.2020). Prosíme, aby žáci nosili do školy denně 2 čisté roušky. Platí povinnost mít zakrytá ústa a nos po celou dobu přítomnosti žáka ve škole (s výjimkou svačiny a oběda). Dále prosíme, aby žáci měli také mikinu nebo svetr, ve třídách se bude více větrat. Všichni žáci, kteří budou od pondělí chtít odebírat obědy ve školní jídelně, si je musí opět přihlásit (nejpozději do pátku 27.11. do 10.00h). Toto lze učinit telefonicky (tel.: 596 746 277) nebo osobně v jídelně nebo elektronicky na webových stránkách v sekci školní jídelny.

7.B v Planetáriu Ostrava

V rámci projektu Talentmanagement navštívila třída 7.B dne 18. 12. 2019 Planetárium v Ostravě-Porubě. Autobus č. 37 nás dovezl ke studentským kolejím a poté jsme se pěšky přesunuli k planetáriu. Nejprve žáci pracovali ve skupinách, společnými silami se snažili vyplnit pracovní listy. Odpovědi hledali v pěti expozicích, které jsou zaměřeny na vesmír. Zhruba v 11 h se žáci přesunuli do sálu, kde viděli film Bouřlivá planeta. Návštěva planetária se žákům velice líbila.

Vánoční bruslení

Dne 11. 12. 2019 jsme se třídou 7. B vyrazili na tradiční vánoční bruslení, které se každoročně koná na Masarykově náměstí v Ostravě. Děti si mohly zapůjčit brusle na místě nebo si přinést své. Ledová plocha byla skvěle připravená a žáci toho hodlali plně využít. Z počátku byl kluzký led pro některé velkým problémem, ovšem po několika minutách si téměř všichni užívali zimní radovánky na ledě. Po skončení bruslení jsme společně navštívili vánoční trhy na Masarykově náměstí a poté se přesunuli zpět do školy. Dětem se akce velice líbila.