Školní družina

Kouzelný oxid v ŠD

Dne 8.2.2022 proběhl v naši ŠD program z projektu MAP ORP Ostrava II. pod názvem Kouzelný oxid“. Lektoři dětem ukázali pokusy s běžnými kuchyňskými surovinami a představili dětem názorně všudypřítomný plyn oxid uhličitý. Žáci si některé z pokusů mohli samostatně vyzkoušet. Dětem se pokusy moc líbily a byly moc překvapené, co dokáže obyčejná soda, olej a ocet.

Děti školní družiny na minigolfu

Dne 11. června jsme s dětmi navštívili Minigolf v nedalekém Bělském lese. Děti byly už od rána natěšené. I když nám trochu zapršelo, tento turnaj si náležitě užily.

Období distanční výuky ŠD

Zdravíme rodiče dětí, které nyní navštěvují ŠD. Musíme všechny děti z 0. ročníků, 1.A,B, 2.A,B pochválit, jak jsou pracovité a snaživé. Paní vychovatelky, asistentky a pan asistent dennodenně připravují pro děti pracovní činnost zaměřenou na jemnou motoriku a fantazii. V družině děti nezahálí ani v činnostech, které se týkají vyučování. Procvičují si matematiku a český jazyk zábavnou formou. Všechny děti si zaslouží velkou pochvalu.

Žáci 1.B staví sněhuláka

Když nám tak krásně nasněžilo, hurá na stavění snowmana! Krásné počasí ven vyhání děti ze školní družiny. Samozřejmostí je sněhová bitva. Vše pod dohledem M. Adamíčkové.

Dětem ŠD

Ahoj děti! Zdraví vás paní vychovatelky. Už je nám po vás smutno. Vám taky? Napadlo nás, že bychom si něco vyrobili. Posíláme vám několik obrázků ke tvoření. Pokud nemáte doma z čeho vyrábět, nebuďte smutné, v tom případě stačí, když nám třeba namalujete pěkný obrázek nebo vybarvíte omalovánku. Až se vrátíme všichni do školy, výrobky nám přinesete ukázat. Nezapomeňte: po dokončení svého výrobku, šupky, hupky do koupelny k teplé vodě s mýdlem umýt ruce! Tak se všichni držte a moc rodiče nezlobte.

Vaše paní vychovatelky

Výlet dětí školní družiny do Teplic nad Bečvou

Další výlet z projektu Šablony II. proběhl dne 24.2.2020, kdy jsme s dětmi ze školní družiny navštívili Teplice nad Bečvou, kde se nacházejí nejteplejší jeskyně v ČR. Viděli jsme unikátní výzdobu, kterou tvoří minerál aragonit, gejzírové stalagmity a kulovité povlaky připomínající koblihy. Počasí se nám vydařilo, takže jsme zhlédli i Hranickou propast, nejhlubší propast ve střední Evropě. Neopomněli jsme ochutnat ani kyselku z pramenů, protože jsme byli v lázních.

Návštěva Muzea v Bílovci

Dne 3. 2. 2020 navštívili děti školní družiny opět Muzeum v Bílovci v rámci projektu Šablony. Nejdříve se podívali do Kouzelného sklepení, kde žijí skřítci Picmochové. Pak objevili kořenářku Gertu, která povídala o své profesi, k čemu se používají bylinky, jak se suší, a seznámila děti s různými druhy koření. Posléze si děti dotvořily plátěný pytlíček a dověděly se o technice modrotisku. Také si zkusily udělat návrh látky. Odnesly si domů vlastnoručně vyzdobený pytlíček naplněný meduňkou. Stali se z nich také malí návrháři v knoflíkové dílně a dověděly se, jaké druhy knoflíků známe.

Děti školní družiny na Hukvaldech

Dne 2.12.2019 jsme navštívili Tropic na Hukvaldech. I když bylo mrazivé počasí, mohli jsme shlédnout pěkně v teple expozici tropických rostlin a živočichů. Prošli jsme také zahradu s dřevinami, viděli jsme japonskou zahradu. Nejvíce jsme obdivovali mluvící papoušky a pumu, dále jsme viděli langusty, motýly, kraby, brouky a mnoho druhů kaktusů.

Projektové dny školní družiny v listopadu 2019

V rámci projektových dní školní družiny z projektu Šablony II byly zorganizovány pod vedením paní Ivety Košinové další zajímavé výlety v našem kraji.

Dne 18.11.2019 jsme navštívili muzeum v Bílovci, kde jsme se seznámili s výrobou mouky. Dozvěděli jsme se, jaké známe druhy mouky, seznámili se s větrnými a vodními mlýny a také vyzkoušeli mletí mouky na žernovu. Rovněž jsme z mouky a všelijakých dobrůtek upekli bábovku. Děti byly z výletu nadšené.

Dalším listopadovým výletem byla návštěva továrny na výrobu skleněných ozdob v Opavě dne 25.11.2019. Děti se seznámily s foukáním, stříbřením, máčením, malováním ozdob, ocenily zručnost žen. Součástí naší exkurze byla kreativní dílna, ve které si děti mohly ozdobit svou baňku. Moc se nám na výletě líbilo.

Projektové dny školní družiny v říjnu 2019

V rámci projektových dní školní družiny z projektu Šablony II byly zorganizovány pod vedením paní Ivety Košinové zajímavé výlety v našem kraji. Dne 7. října 2019 navštívili žáci ze školní družiny Dům přírody v Bartošovicích. Děti zde měly možnost prohlédnout si raněná zvířata ve voliérách, odkud po vyléčení putují do volné přírody. Zúčastnily se krásné komentované prohlídky vnitřní expozice, odkud  si odnesly spoustu zajímavých informací.   Dalším výletem dětí ze školní družiny bylo Auto moto muzeum v Kopřivnici 21.10.2019. Děti si zde prohlédly veterány motocyklů a automobilů, dozvěděly se mnoho poznatků o jejich výrobě. Nejvíce pozornosti věnovaly autu Ferrari. Díky nádhernému počasí jsme čas do odjezdu autobusu mohli strávit na dětském hřišti.