Výlet do Prahy 4.B a 5.B

Dne 11. 6. 2024 se zúčastnily třídy 4. B a 5. B školního výletu do Prahy. Ráno v 5:52 hodin jsme odjeli vlakem RegioJet ze Svinovského nádraží. Zpět do Ostravy jsme přijeli ve 21: 01 hodin stejným dopravcem.

Program výletu: Po příjezdu na hlavní nádraží jsme se vydali pěšky na tramvaj č. 9, kde jsme vystoupili na zastávce ÚJEZD,  vyvezli jsme se lanovou dráhou na rozhlednu Petřín, která je oblíbenou turistickou atrakcí. Rozhledna dosahuje výšky 60 metrů a skýtá úchvatný panoramatický výhled. Z výšky jsme si vychutnávali nejkrásnější místa pražského centra, od Pražského hradu přes Karlův most nad řekou Vltavou po Národní divadlo. V dáli jsme spatřili horu Říp, vrcholky Českého Středohoří nebo Brdy. Pak jsme se společně přesunuli do zrcadlového bludiště. Odtud jsme šli pěšky na Pražský hrad, kde jsme si chvíli počkali na výměnu stráží, poté jsme se přesunuli na Karlův most a Václavské náměstí, kde jsme si prohlédli interiéry Národního muzea.

Tato akce byla financována z projektu Talentmanagement.

Mgr. Vladimíra Jelínková

 

Další