Učíme se doma - 1.B

Už je to více než měsíc, co se zavřely školy. Žáci 1.B ale nezahálí, výuka pokračuje "dálkově". Učitelka je v kontaktu s rodiči elektronicky, zadává tak žákům domácí úkoly z hlavních předmětů, ale také různé křížovky a doplňovačky pro získání znalostí i pro zábavu. S některými žáky se učí prostřednictvím aplikace skype. Část hodiny věnují českému jazyku, část matematice a prvouce. Důležité také je, že se při práci vidí a slyší a že se na sebe těší. Velké poděkování patří rodičům, kteří se v této nelehké době učí s dětmi a pomáhají jim.

Renata Fryčková

Třída dětí se zvýšeným zájmem o vzdělávání

Recitační soutěž - okresní kolo

V pátek 6. 3. 2020 se uskutečnilo městské (okresní) kolo již 49. ročníku soutěže MŠMT - celostátní přehlídka dětských recitátorů. Soutěž se konala v DDM v Ostravě – Porubě. Naše škola měla zastoupení ve třech kategoriích. V nulté nás reprezentovala žákyně 1. ročníku Salome Hlisnikovská, ve třetí Markéta Mazúrová z 6. třídy a ve čtvrté - žákyně 8. ročníku - Jana Šebestová. Konkurence byla veliká, a i když se děvčata neumístila na předních příčkách, patří jim obrovské poděkování za účast a reprezentaci naší školy.

Den otevřených dveří v úterý 3. března 2020

Zájemci se mohou do školy dostavit během výuky dopoledne v 8 - 12.35 hodin  a odpoledne v 15 - 17 hodin.

Recitační soutěž - obvodní kolo

Ve čtvrtek 27. 2. 2020 se uskutečnilo obvodní kolo recitační soutěže v kategoriích 0 – 2 pro městský obvod Ostrava–Jih. Soutěž se konala ve SVČ Gurťjevova v Ostravě–Zábřehu a celkem se jí zúčastnilo asi 60 žáků. V kategorii 0 se zúčastnily žákyně  z 1. B - Salome Hlisnikovská a Jolana Vymětalová. Obě vzorně reprezentovaly třídu i školu. Salome obsadila 2. místo s básní Zdeňka Kriebela - Ptám se, ptám se, pampeliško. Blahopřejeme! Také žáci 2. stupně byli úspěšní: 1.místo obsadila J. Šebestová (8.B) a 3.místo M. Mazúrová (6.B).

Učíme se programovat

... s robotickou včelou Bee-bot

Roboti z lepenky a plastu

Nasbírané krabičky a krabice nejrůznějších velikostí a tvarů konečně našly svoje uplatnění - žáci z nich sestavili několik robotů. Při společné práci využili malí řemeslníci svoji bohatou fantazii a představivost, a tak vznikly robotické postavy ve 3D formátu: Ozobot, Max, Bela, Kiki a Ema.

Tvoříme z papíru

Žáci si oblíbili nevšední výtvarnou techniku kirigami (pochází z japonského "stříhání a ohýbání papíru"), díky níž vytvořili z papíru pomocí nůžek neobvykle krásné tvary, které teď zdobí třídní nástěnku. Podívejte se na některé z nich.

Návštěva vánoční dílny 1.B

Malí chemici

V rámci projektu Kompetentní pedagog a žák v přírodovědných oborech jsme v pondělí 4. 11. 2019 navštívili školní laboratoř, ve které jsme byli paní učitelkou M. Gajdičiarovou a některými žáky z 2. stupně zasvěceni do tajemství chemie. Poznali jsme vybavení učebny - zkumavky, kádinky, pipety, odměrky a další pomůcky. Díky tomu jsme mohli vyzkoušet zábavné chemické pokusy, např. barvení roztoků červeným zelím, z mléka jsme vytvořili mramorové mléko, pomocí roztoku octa a jedlé sody v lahvi jsme nafoukli balónek a zhotovili jsme lávovou lampu z oleje, obarvené vody a šumivého vitamínu C. Experimentování nás bavilo a protože jsme byli šikovní, paní učitelka nám slíbila, že si příště vyrobíme sliz.