Výtvarná dílna v 1.B

V pátek 15. 1. 2021 v 1.B proběhla výtvarná dílna pod vedením Samuela Fojtů. Žáci si pod jeho vedením vyrobili z polotovarů krásné předměty a také dřevěné hračky. V prvních dvou hodinách si žáci vyrobili z tvrdého dřeva krásné letadlo a auto Prezident. V druhé části malovali žáci vitráž. Malování na sklo je bavilo. Namalovali si skleněný závěs a přívěsek na krk. Dílnička se všem líbila.  Děkujeme panu Samueli Fojtů za moc hezký den a jeho přístup k žákům.

Žáci 1.B staví sněhuláka

Když nám tak krásně nasněžilo, hurá na stavění snowmana! Krásné počasí ven vyhání děti ze školní družiny. Samozřejmostí je sněhová bitva. Vše pod dohledem M. Adamíčkové.

1.B a 2.B - Vnímáme les všemi smysly

Ve středu 9.12. jsme se učili - žáci 1. B a 2. B - o přírodě v Lesní škole v Bělském lese v Ostravě-Hrabůvce. Smyslem lesní pedagogiky bylo seznámit nás s lesním prostředím a s úkoly lesního hospodářství. Pobytem v lese jsme získali a rozšířili si znalosti doslova všemi smysly - zrakem, sluchem, hmatem, čichem. Odhadovali jsme stáří stromů, dověděli se, jak bude strom velký, až z nás budou babičky a dědečkové, poznali jsme práci lesníků, pod  lupou jsme pozorovali broučky, pavoučky, houby, mech. Sníh bohužel nenapadl, jinak bychom také rozpoznávali stopy zvířátek, která žijí v Bělském lese. Tak snad příště.
Renata Fryčková a Vladimíra Jelínková

Návrat prezenční školní docházky se blíží...

AKTUÁLNÍ UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE a zákonné zástupce žáků školy:

Ve středu dne 18. listopadu 2020 opět začíná prezenční výuka žáků přípravných tříd a 1. a 2. tříd. Objednání obědů ve školní jídelně platí pro VŠECHNY ŽÁKY! Od středy 18.11. se žáci přípravných tříd a 1. a 2. tříd mohou stravovat přímo ve školní jídelně, žáci 3. - 9. tříd mohou dostávat obědy POUZE DO JÍDLONOSIČŮ.
Objednání obědů je možné: OSOBNĚ v pondělí 16. 11. 2020 od 7 do 12 hodin TELEFONICKY: 596746277 ELEKTRONICKY: www.strava.cz

Učíme se doma - 1.B

Už je to více než měsíc, co se zavřely školy. Žáci 1.B ale nezahálí, výuka pokračuje "dálkově". Učitelka je v kontaktu s rodiči elektronicky, zadává tak žákům domácí úkoly z hlavních předmětů, ale také různé křížovky a doplňovačky pro získání znalostí i pro zábavu. S některými žáky se učí prostřednictvím aplikace skype. Část hodiny věnují českému jazyku, část matematice a prvouce. Důležité také je, že se při práci vidí a slyší a že se na sebe těší. Velké poděkování patří rodičům, kteří se v této nelehké době učí s dětmi a pomáhají jim.

Renata Fryčková

Třída dětí se zvýšeným zájmem o vzdělávání

Recitační soutěž - okresní kolo

V pátek 6. 3. 2020 se uskutečnilo městské (okresní) kolo již 49. ročníku soutěže MŠMT - celostátní přehlídka dětských recitátorů. Soutěž se konala v DDM v Ostravě – Porubě. Naše škola měla zastoupení ve třech kategoriích. V nulté nás reprezentovala žákyně 1. ročníku Salome Hlisnikovská, ve třetí Markéta Mazúrová z 6. třídy a ve čtvrté - žákyně 8. ročníku - Jana Šebestová. Konkurence byla veliká, a i když se děvčata neumístila na předních příčkách, patří jim obrovské poděkování za účast a reprezentaci naší školy.

Den otevřených dveří v úterý 3. března 2020

Zájemci se mohou do školy dostavit během výuky dopoledne v 8 - 12.35 hodin  a odpoledne v 15 - 17 hodin.

Recitační soutěž - obvodní kolo

Ve čtvrtek 27. 2. 2020 se uskutečnilo obvodní kolo recitační soutěže v kategoriích 0 – 2 pro městský obvod Ostrava–Jih. Soutěž se konala ve SVČ Gurťjevova v Ostravě–Zábřehu a celkem se jí zúčastnilo asi 60 žáků. V kategorii 0 se zúčastnily žákyně  z 1. B - Salome Hlisnikovská a Jolana Vymětalová. Obě vzorně reprezentovaly třídu i školu. Salome obsadila 2. místo s básní Zdeňka Kriebela - Ptám se, ptám se, pampeliško. Blahopřejeme! Také žáci 2. stupně byli úspěšní: 1.místo obsadila J. Šebestová (8.B) a 3.místo M. Mazúrová (6.B).

Učíme se programovat

... s robotickou včelou Bee-bot