Znáte oxid?

Oxid uhličitý....Dne 22.9.2020 jsme se o něm dověděli ve výukovém programu Kouzelný oxid v učebně Světa techniky. Je to bezbarvý plyn, není vidět, ani cítit a je těžší než vzduch. Zjistili jsme to, když jím lektorka naplnila balónek a on stále padal na podlahu. Věděli jsme, že je přítomný v perlivých nápojích, ale teď už víme, jaké má oxid vlastnosti a co všechno umí. Oxid uhličitý pomáhal lektorce i nám při chemických pokusech s jedlou sodou, octem, jarem a barvou, díky níž se látky hezky zabarvovaly. Ověřili jsme si, že plamen v oxidu zhasíná, že lektorka mluví úplně jiným hlasem, když se ho nadechne, viděli jsme v něm "tančit" rozinky a další. Některé pokusy si vyzkoušíme v hodinách prvouky. Těšíme se na to. Vždyť jsme od loňska malí chemici!

Plán akcí pro žáky 2.B

I v letošním školním roce - 2020/2021 - druháčky čekají různé výukové programy, tvůrčí dílny:
- 22.9. - Svět techniky - Kouzelník Oxid (zdarma)
- 14.10. - knihovnická lekce - Kamarádka knihovna (knihovna Gurťjevova) - zdarma
- 20.10. - Středisko volného času Ostrčilova - Řemeslné dílny. 3D aktiv (zdarma)
- 3.11. - Svět techniky - Putování za medem (programování) - zdarma
- 18.11. - knihovnická lekce - Abeceda pohádek (zdarma)
- 9.12. - Vnímáme les všemi smysly (Bělský les)
- prosinec - vánoční dílna
- Planetárium
- 20.1. - knihovnická lekce - Slova, slovíčka (zdarma)
- 17.3. - knihovnická lekce - Velikonoce (zdarma)
- březen - velikonoční dílna
- 14.4. - akce ke Dni Země - OZO - Popelnice v barvách duhy
- ZOO Ostrava - výukový program Šelmy v ZOO
- červen - třídní výlet - Štramberk (minizoo, hrad, výroba štramberských uší.......)
Další akce budou průběžně doplňovány. :-) Prosím rodiče, aby svým dětem zajistili kartu ODISKU pro bezproblémový přesun dopravními prostředky MHD na zmiňované akce (lze vyřídit např. v DK Akord).

Vysvědčení v rouškách