Vánoční posezení žáků 2.B

Poslední školní den před vánočními prázdninami patří tradičně vánoční besídce. Popovídali jsme si o tradicích, které dodržujeme doma, poslouchali koledy... A pak jsme využili skořápek vlašských ořechů, dortových svíček a každý si vyrobil svoji lodičku. Pouštění lodiček je staročeský zvyk, a tak jsme ho vyzkoušeli i ve třídě. Položili jsme lodičky do misky s vodou a pozorovali jsme, budou-li držet pospolu, nebo jestli se některá odpojí. Nechybělo louskání vlašských ořechů, rozkrojení jablka, ale také ochutnávání cukroví a předávání dárků.

Projektové vyučování žáků 2.B v ZOO

Výuka v ZOO Ostrava
V prosinci jsme využili pro zpestření a rozšíření výuky prvouky areál ostravské ZOO. Společnost nám dělala živá zvířata, s některými z nich jsme byli v přímém kontaktu, což pro nás mělo velký význam. Snažili jsme se nevynechat žádnou klec, žádný výběh, v ZOO nás zaujalo úplně všechno. Navštívit rysa ostrovida jsme už nestačili, my mu naši přítomnost vynahradíme zase na jaře. Ve škole jsme vyplňovali pracovní list pro mladé zoology. Společnou prací se nám to podařilo. Vzájemně jsme se utvrdili v tom, že ke zvířatům a přírodě vůbec máme kladný vztah.

1.B a 2.B - Vnímáme les všemi smysly

Ve středu 9.12. jsme se učili - žáci 1. B a 2. B - o přírodě v Lesní škole v Bělském lese v Ostravě-Hrabůvce. Smyslem lesní pedagogiky bylo seznámit nás s lesním prostředím a s úkoly lesního hospodářství. Pobytem v lese jsme získali a rozšířili si znalosti doslova všemi smysly - zrakem, sluchem, hmatem, čichem. Odhadovali jsme stáří stromů, dověděli se, jak bude strom velký, až z nás budou babičky a dědečkové, poznali jsme práci lesníků, pod  lupou jsme pozorovali broučky, pavoučky, houby, mech. Sníh bohužel nenapadl, jinak bychom také rozpoznávali stopy zvířátek, která žijí v Bělském lese. Tak snad příště.
Renata Fryčková a Vladimíra Jelínková

Návrat prezenční školní docházky se blíží...

AKTUÁLNÍ UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE a zákonné zástupce žáků školy:

Ve středu dne 18. listopadu 2020 opět začíná prezenční výuka žáků přípravných tříd a 1. a 2. tříd. Objednání obědů ve školní jídelně platí pro VŠECHNY ŽÁKY! Od středy 18.11. se žáci přípravných tříd a 1. a 2. tříd mohou stravovat přímo ve školní jídelně, žáci 3. - 9. tříd mohou dostávat obědy POUZE DO JÍDLONOSIČŮ.
Objednání obědů je možné: OSOBNĚ v pondělí 16. 11. 2020 od 7 do 12 hodin TELEFONICKY: 596746277 ELEKTRONICKY: www.strava.cz

Znáte oxid?

Oxid uhličitý....Dne 22.9.2020 jsme se o něm dověděli ve výukovém programu Kouzelný oxid v učebně Světa techniky. Je to bezbarvý plyn, není vidět, ani cítit a je těžší než vzduch. Zjistili jsme to, když jím lektorka naplnila balónek a on stále padal na podlahu. Věděli jsme, že je přítomný v perlivých nápojích, ale teď už víme, jaké má oxid vlastnosti a co všechno umí. Oxid uhličitý pomáhal lektorce i nám při chemických pokusech s jedlou sodou, octem, jarem a barvou, díky níž se látky hezky zabarvovaly. Ověřili jsme si, že plamen v oxidu zhasíná, že lektorka mluví úplně jiným hlasem, když se ho nadechne, viděli jsme v něm "tančit" rozinky a další. Některé pokusy si vyzkoušíme v hodinách prvouky. Těšíme se na to. Vždyť jsme od loňska malí chemici!

Plán akcí pro žáky 2.B

I v letošním školním roce - 2020/2021 - druháčky čekají různé výukové programy, tvůrčí dílny:
- 22.9. - Svět techniky - Kouzelník Oxid (zdarma)
- 14.10. - knihovnická lekce - Kamarádka knihovna (knihovna Gurťjevova) - zdarma
- 20.10. - Středisko volného času Ostrčilova - Řemeslné dílny. 3D aktiv (zdarma)
- 3.11. - Svět techniky - Putování za medem (programování) - zdarma
- 18.11. - knihovnická lekce - Abeceda pohádek (zdarma)
- 9.12. - Vnímáme les všemi smysly (Bělský les)
- prosinec - vánoční dílna
- Planetárium
- 20.1. - knihovnická lekce - Slova, slovíčka (zdarma)
- 17.3. - knihovnická lekce - Velikonoce (zdarma)
- březen - velikonoční dílna
- 14.4. - akce ke Dni Země - OZO - Popelnice v barvách duhy
- ZOO Ostrava - výukový program Šelmy v ZOO
- červen - třídní výlet - Štramberk (minizoo, hrad, výroba štramberských uší.......)
Další akce budou průběžně doplňovány. :-) Prosím rodiče, aby svým dětem zajistili kartu ODISKU pro bezproblémový přesun dopravními prostředky MHD na zmiňované akce (lze vyřídit např. v DK Akord).

Vysvědčení v rouškách