Prezenční výuka od 30.11.2020

Vážení zákonní zástupci, milí žáci,  od pondělí 30.11.2020 nastupují zpět do školy k prezenční výuce se stálou osobní přítomností ve škole všichni žáci 1. stupně (1.- 5. ročník), dále všichni žáci 9. ročníku Žáci 6. - 8. ročníku se budou ve škole po týdnu střídat (viz rozpis níže). Výuka ve škole je pro žáky povinná.  Vyučování bude probíhat dle normálního rozvrhu hodin. V hodinách TV budou žáci chodit na vycházky nebo bude probíhat jiný program než sportovní činnost, v hodinách HV se bude probírat teorie hudby. Veškerou absenci je potřeba omlouvat dle školního řádu. Upozorňujeme rodiče, že je potřeba do žákovské knížky omluvit také absenci, která vznikla v době povinné distanční výuky (13.10. – 29.11.2020). Prosíme, aby žáci nosili do školy denně 2 čisté roušky. Platí povinnost mít zakrytá ústa a nos po celou dobu přítomnosti žáka ve škole (s výjimkou svačiny a oběda). Dále prosíme, aby žáci měli také mikinu nebo svetr, ve třídách se bude více větrat. Všichni žáci, kteří budou od pondělí chtít odebírat obědy ve školní jídelně, si je musí opět přihlásit (nejpozději do pátku 27.11. do 10.00h). Toto lze učinit telefonicky (tel.: 596 746 277) nebo osobně v jídelně nebo elektronicky na webových stránkách v sekci školní jídelny.

Jak se na dálku učí v 7.A

Jak probíhá výuka v 7.A v době "koronavirové"? Žákům je každé pondělí zadáno učivo z profilových předmětů hromadně přes třídní e-mail, případně předáno přímo osobně v místě bydliště. Na vypracování úkolů mají žáci týden až 14 dnů, ty pak osobně přinesou každý čtvrtek ke kontrole do školy. Jelikož je současná situace s učením složitá, mohou se jak žáci, tak rodiče kontaktovat kdykoli s třídním učitelem pomocí telefonu nebo sociální sítě. Všem moc děkuji za odevzdané úkoly!

Jan Nikl

Žáci 7.A si zdobí třídu

Fajná dílna

Žáci z 8.B a za odměnu vybraní dva žáci ze 7.A se vydali do veřejné dílny v Dolní oblasti Vítkovic ve čtvrtek 7.11.2019 pod vedením P. Řemelkové. Na místě byli nejdříve rozděleni do tří skupin po čtyřech. Pak pod vedením tří instruktorů se seznámili s několika přístroji na opracování dřeva (pásová pila a brusička), bezpečnostními pravidly a pustili se do práce. Vyráběli stojan na mobil ze dřeva – po narýsování rozměrů vyřezali otvory a upravili povrch pilníky a smirkovým papírem. Ne každému se povedl stabilní stojan napoprvé, tak rychle chybku napravili…. Atrakcí bylo závěrečné opalování stojánku hořákem. Druhý workshop proběhl ve svařovací dílně. Tam si kluci vyzkoušeli práci se svařovačkou. Od instruktorů Fajné dílny zazněla pochvala za chování a pozvání k další návštěvě (3D tisk pro kluky a šití a keramika pro holky).