Školní exkurze Marlenka 2023

V rámci seznámení s cukrářskou profesí se žáci druhého stupně naší školy účastnili dne 23. 5. 2023 exkurze do podniku Marlenka, který sídlí v Lískovci u Frýdku-Místku.

Vybraní žáci nasedli před 10. hodinou dopolední do školního autobusu, který je dovezl před brány cukrářské firmy Marlenka. Tam byli žáci uvedeni do návštěvnického centra, kde se jich ujal zaměstnanec firmy. Vyslechli si povídání o historii Marlenky a o profesní cestě jeho zakladatele pana Gevorga Avetisjana. Během prezentace se jim dostalo ochutnávky nejprodávanějších výrobků. Po úvodní prezentaci se žáci mohli podívat na to, jak probíhá výroba a balení výrobků. U prohlídky výroby si někteří z nich zasloužili za správně zodpovězené otázky sladkou odměnu. Na konci exkurze měli žáci možnost zakoupit si sladké i slané výrobky v podnikové prodejně, kterou rádi využili. Exkurze žákům přiblížila cukrářskou profesi a její využití na trhu práce.

H. Dostálová