Exkurze - Moravský kras

Ve čtvrtek 23. 6. 2022 v rámci projektu na podporu vzdělávání a talentmanagementu MMO  proběhla exkurze do Moravského krasu. Exkurze se zúčastnilo 46 vybraných žáků 5. – 9. tříd, pedagogickým dozorem byly P. Bartková, H. Dostálová, M. Juráková a J. Kučerová. Za krásného počasí jsme autobusem přijeli do Skalního Mlýna a odtud pěšky dorazili do Kateřinské jeskyně na objednanou prohlídku s průvodcem. Žáci se tak z jeho vyprávění dozvěděli původ názvu Kateřinské jeskyně, stáří jeskyně, zajímavosti o netopýrech, o vzniku krápníků, dokonce poslouchali hudbu s výbornou akustikou a na pár chvil byli v absolutní tmě. Po návštěvě v chladné jeskyni nás čekal výšlap plný potu, a to na horní okraj propasti Macocha. Následoval zasloužený odpočinek a občerstvení, někteří si dopřáli také pohled na propast z Dolního můstku a nastoupali mnoho schodů. Nakonec jsme sešli až na dno propasti a odtud na lodičkách dopluli tajuplnými chodbami pod skalami ven. Plni zážitků a příjemně unaveni jsme se vrátili domů.

Turnaj v házené

V pátek 17. 6. 2022 žáci 4. a 5. ročníku reprezentovali naši školu v turnaji házené na ZŠ MUDr. E. Lukášové a Klegova. Naši žáci vybojovali krásné 3. místo. Ze třídy 4.A Z. Laktionová, ze třídy 5.A D. Binek, K. Červeňák, T. Grondolská, N. Holubová, J. Jurk, Z. Margicinová, M. Nespešná, O. Smoljarov a P. Suranovský. Nepodařilo se jim akorát porazit družstva ze sportovních tříd ZŠ Dvorského a ZŠ MUDr. E. Lukášové a Klegova. Všem těmto žákům, kteří reprezentovali naši školu, gratulujeme!

P. Kaděrová

Hrajeme si s Merkurem 2022

Ve čtvrtek 26. 5. 2022 pořádala ZŠ a MŠ Volgogradská soutěž Hrajeme si s Merkurem. Naši školu reprezentovali vybraní žáci 5. – 6. tříd pod vedením M. Juchelky. Soutěžním úkolem bylo sestavit model auta podle plánku v časovém limitu. Všem žákům děkujeme za snahu a odvedenou práci. Věříme, že povzbudí ostatní žáky k účasti v příštích ročnících.

Návštěva Mikuláše

Dne 3. 12. 2021 se vybraní žáci z 9. B přestrojili do slušivých kostýmů s mikulášskou tématikou a vyrazili obdarovat, někdy i postrašit naše žáky z 1. stupně. Nejmenší děti se choulily k sobě nebo k paní učitelce. Obavy z čertic vzaly za své, protože děti byly velice šikovné. V každé třídě zazpívaly společně písničku nebo odrecitovaly básničku. Tímto bych chtěl poděkovat především učitelkám, učiteli a asistentům z 1. stupně, za trpělivost, ochotu a výbornou práci s nejmenšími, která bývá velice náročná. Velký dík patří i dětem z devítky, které se do svých rolí pustily s velikým zápalem. Návštěva Mikuláše ve třídách se nesla v přátelském duchu, jako důkaz slouží pořízené fotografie. Jsme velice rádi, že se podařilo navázat na každoroční mikulášskou tradici. Těšíme se na další podobné akce.

Radek Kuděla

Výlet do ZOO Ostrava

Dne 15. 6. 2021 se žáci 4. A zúčastnili výletu do Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava. Děti se ocitly přírodě doslova na dosah. Nejenže viděly spoustu zvířat, ale součástí zoo je i botanický park s naučnými stezkami, které jim přiblíží zdejší vzácné rostliny. Děti měly největší radost z kontaktní expozice Na statku, kde se dostaly do přímého kontaktu se zvířátky, mohly je pohladit a nakrmit. Užily si také několik herních koutků, dětské hřiště a skákací hrad.