Návštěva Mikuláše

Dne 3. 12. 2021 se vybraní žáci z 9. B přestrojili do slušivých kostýmů s mikulášskou tématikou a vyrazili obdarovat, někdy i postrašit naše žáky z 1. stupně. Nejmenší děti se choulily k sobě nebo k paní učitelce. Obavy z čertic vzaly za své, protože děti byly velice šikovné. V každé třídě zazpívaly společně písničku nebo odrecitovaly básničku. Tímto bych chtěl poděkovat především učitelkám, učiteli a asistentům z 1. stupně, za trpělivost, ochotu a výbornou práci s nejmenšími, která bývá velice náročná. Velký dík patří i dětem z devítky, které se do svých rolí pustily s velikým zápalem. Návštěva Mikuláše ve třídách se nesla v přátelském duchu, jako důkaz slouží pořízené fotografie. Jsme velice rádi, že se podařilo navázat na každoroční mikulášskou tradici. Těšíme se na další podobné akce.

Radek Kuděla

Výlet do ZOO Ostrava

Dne 15. 6. 2021 se žáci 4. A zúčastnili výletu do Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava. Děti se ocitly přírodě doslova na dosah. Nejenže viděly spoustu zvířat, ale součástí zoo je i botanický park s naučnými stezkami, které jim přiblíží zdejší vzácné rostliny. Děti měly největší radost z kontaktní expozice Na statku, kde se dostaly do přímého kontaktu se zvířátky, mohly je pohladit a nakrmit. Užily si také několik herních koutků, dětské hřiště a skákací hrad.