Ve dnech 13.–15. května 2024 proběhly tři kvalifikační dny plné pohybu pro děti základních škol vytvořené tak, aby se zabavil opravdu každý. Sportovní klání probíhalo ve sportovním areálu v Ostravě -Zábřehu, ulice Svazácká. Tuto sportovní akci nazvanou School Games Ostrava-Jih organizoval Městský obvod Ostrava-Jih. Patronem se stal Mgr. Radim Ivan, místostarosta městského obvodu.
Naše škola nominovala žáky do těchto sportovních soutěží: atletika, fotbal, přehazovaná, vybíjená. Do finále postupovali vždy dva nejlepší jednotlivci nebo dva nejlepší týmy. Do velkého finále, které se uskuteční 24. června 2024, se probojovali tito žáci a týmy:
Atletika: Vendula Szijjártóová (8. B) a Dominik Musil (9. A)
Vybíjená: družstvo žáků 4.–5. třídy
Přehazovaná: družstvo chlapců 6.–7. třídy
Pro žáky 1.–3. tříd byla v areálu připravená sportovní aréna, kde si vyzkoušely různé sportovní disciplíny.
Všem výhercům srdečně gratulujeme a těšíme se na velké finále, na kterém budeme povzbuzovat naše žáky.

A. Děcká