Mikulášský turnaj v přehazované 2021

V pondělí 6. 12. 2021 jsme uspořádali na naší škole turnaj v přehazované. Od rána soutěžili žáci šestých a sedmých ročníků. Klání se zúčastnilo 6 družstev.  Rozděleni byli do dvou skupin. Ve skupině A se nejvíce dařilo hráčům 6.A a skupinu B ovládli hráči 6.A a 6.B. Samotné finále vyhrálo družstvo 6.A a 6.B. Výsledky - 1.skupina:
  1. místo družstvo 6.A, 6.B ( Milan, Patrik, Andrej, Kristýnka)
  2. místo družstvo 6.A ( Sebík, Vilda, Kuba, Kristián, Vali, Anička)
  3. místo družstvo 6.B ( Petr, Vendy, Renča, Barča, Igor, Kevin)
Následně hráli žáci osmých a devátých ročníků. Opět se zúčastnilo 6 družstev. Ve skupině A i skupině B se nejvíce dařilo hráčům z 9.B. Ve finále si změřili síly a nakonec zvítězilo družstvo Dominika, Honzy, Naty a Market. Výsledky - 2.skupina:
  1. místo družstvo 9.B ( Dominik, Honza, Naty, Market)
  2. místo družstvo 9.B ( Petr, Iza, Nela, Adéla)
  3. místo družstvo 8.B ( Honza, Michal, Barča, Markéta)
Všichni hráči byli oceněni sladkou odměnou. První tři družstva dostaly medaili, diplom a cenu. Sportovní zápolení se neslo v duchu fair play.

Pavlína Kaděrová

Exkurze do ZOO a iQLandie 2021

Ve dnech 18. – 19.11.2021 se žáci 2. a 3. B a další vybraní žáci školy zúčastnili exkurze do pražské zoologické zahrady a liberecké iQLandie. Cestovali vlakem do Prahy, tam navštívili ZOO, navečer se přesunuli autobusem do Liberce, kde přespali a dopoledne a odpoledne strávili v iQLandii. Po 16. hodině se vrátili rychlíkem do Ostravy. V zoologické zahradě viděli živočichy, pro které jsou vytvořeny co nejoptimálnější podmínky, a tak si žáci mohli udělat představu o životě zvířat a jejich vazbě na prostředí. V iQLandii se žáci zúčastnili velké science show – vzdělávacího pořadu s prvky badatelsky orientované výuky, někteří z nich se osobně podíleli na chemických pokusech. V desítce sálů s obřími didaktickými pomůckami z nejrůznějších oblastí lidského života si doplnili znalosti přírodovědných předmětů. V planetáriu zhlédli film Soumrak dinosaurů a komentovanou prohlídku aktuální noční oblohy. Exkurze byla financována z dotačního programu pro vzdělávání a talentmanagement, který vyhlásil Magistrát města Ostravy a na němž se naše škola podílí projektem Nechceme si jen hrát. Žáci byli s vybraným programem velmi spokojeni.

R. Fryčková

Odměna pro žáky

Dne 15. června 2021 navštívili vybraní žáci 7.A Zoologickou zahradu v Ostravě. Byla to odměna za příkladné chování a plnění školních povinností, za aktivitu během distanční výuky. Přálo jim počasí, v zoo se jim velmi líbilo a výlet si užili.