Exkurze – Moravský kras

Ve čtvrtek 23. 6. 2022 v rámci projektu na podporu vzdělávání a talentmanagementu MMO  proběhla exkurze do Moravského krasu. Exkurze se zúčastnilo 46 vybraných žáků 5. – 9. tříd, pedagogickým dozorem byly P. Bartková, H. Dostálová, M. Juráková a J. Kučerová. Za krásného počasí jsme autobusem přijeli do Skalního Mlýna a odtud pěšky dorazili do Kateřinské jeskyně na objednanou prohlídku s průvodcem. Žáci se tak z jeho vyprávění dozvěděli původ názvu Kateřinské jeskyně, stáří jeskyně, zajímavosti o netopýrech, o vzniku krápníků, dokonce poslouchali hudbu s výbornou akustikou a na pár chvil byli v absolutní tmě. Po návštěvě v chladné jeskyni nás čekal výšlap plný potu, a to na horní okraj propasti Macocha. Následoval zasloužený odpočinek a občerstvení, někteří si dopřáli také pohled na propast z Dolního můstku a nastoupali mnoho schodů. Nakonec jsme sešli až na dno propasti a odtud na lodičkách dopluli tajuplnými chodbami pod skalami ven. Plni zážitků a příjemně unaveni jsme se vrátili domů.