ZŠ Chrjukinova vystavuje v Avionu

Žáci 2. A se pod vedením pedagogických pracovníků zapojili do soutěže, kterou vyhlásil obchodní dům IKEA. Úkolem bylo vytvořit zvíře z recyklovaných materiálů. Děti v pracovních činnostech tvořily surikaty z použitých PET lahví, starého novinového papíru a kartónových obalů. Nakonec celé dílo polepily starým balicím papírem pod odborným výtvarným dohledem M. Vallové. Hotový výrobek byl zaslán do soutěže. Podařilo se nám probojovat mezi deset nejlepších výtvorů. Od 15. 2. do 8. 3. 2020 vystavujeme naše surikaty v Avionu. Přijďte se podívat a podpořte náš výrobek svými hlasy! Pomozte nám vyhrát! Děkujeme.

Vánoce ve 2.A

V pátek 20. prosince jsme byli v tomto roce ve škole naposledy. V noci přišel do třídy Ježíšek a nadělil všem dětem pod náš vánoční stromeček dárek. Děti dostaly nová pera, pravítko, fix na tabulku a další drobné i sladké dárky.

Vánoční dílny v SDDM Ostrava-Zábřeh

Již tradičně pro nás připravili pracovníci SDDM vánoční dílny. Děti zdobily vánoční baňku, vyráběly hvězdičku ze slámy, zhotovily krabičku z vlnité lepenky a slepily jesličky. Dětem se vánoční tvoření velmi líbilo. Všechny výrobky si odnesly na památku domů.

Vánoční jarmark 2.A

Děti vyráběly na vánoční jarmark veselé sněhuláky z toaletního papíru, dřevěné záložky do knížky a milá andělská přání. Za vydělané penízky jsme si ve třídě udělali krásné Vánoce.

Mikulášská nadílka ve 2.A

Začátkem prosince zabušili na naši třídu čerti. Společně s nimi dorazil i Mikuláš a andělé. Některé děti měly pěkně nahnáno. Čerti obarvili hříšníkům tvářičky sazemi. Vše dobře dopadlo. Žádný druhák v pekle neskončil. Andělé dětem rozdali sladkou nadílku.

Poprvé na divadelním představení

27. 11. 2019 jsme s dětmi navštívili KD Akord. V hezkém divadelním sále jsme zhlédli představení Růže přátelství, které si pro nás připravil divadelní soubor Disodor. Hráli zde žáci 2. stupně naší základní školy. Dozvěděli jsme se, jak se cítí člověk, když je osamocený, ostatními odmítaný. Viděli jsme, jak mobilní telefony ničí osobní kontakt s lidmi. Ve třídě měly děti k představení mnoho otázek a postřehů.