Prázdniny na Jihu - program pro celý obvod

Prázdniny na Jihu - celoobvodní prázdninový program je uveden na letáčku:

Výuka pro 1. - 5. ročník od 25. 5. 2020

Výuka bude probíhat pro žáky, kteří se v termínu do 18. 5. 2020 přihlásili ke vzdělávání ve škole.

Výuka bude probíhat od pondělí do pátku v době od 8:00 do 11:40 hodin dle rozpisu do skupin. Žáci, kteří projevili zájem o stravování a nenavštěvují školní družinu, budou ihned po výuce obědvat a odcházejí neprodleně ze školy. Žáci, kteří navštěvují školní družinu, budou po výuce zůstávat ve třídě s vychovatelkou a obědvat po 12.10 hod. Pravidla školní docházky pro přihlášené žáky od 25. 5. 2020:
  • Žáci přijdou ke škole a odejdou ze školy samostatně
  • Ke škole dojdou žáci v rouškách a budou dodržovat mezi sebou stále 2m rozestupy (před školou i při vstupu do školy)
  • Při příchodu před školu budou rozřazeni do jednotlivých výukových skupin pracovníky školy
  • Před vstupem do školy bude žákům měřena teplota a kontrolovány ochranné pomůcky
  • Při vstupu do budovy je povinností použít dezinfekci rukou, která bude umístěna při vstupu
  • Povinnost používat dezinfekci bude také vždy po použití WC, na začátku každé vyučovací hodiny nebo na vyzvání pracovníka školy (škola dezinfekci zajistí)
  • Povinné je přezouvání, v případě, že žáci nebudou mít přezůvky, budou muset chodit neobutí, návleky nejsou přezůvky
  • Povinností je mít s sebou 2 čisté roušky a igelitový sáček
  • Žáci si přinesou svačinu a pití
  • Škola zajistí veškerá povinná hygienická opatření, včetně dezinfekce veškerých prostor školy
  • Pro omlouvání žáků, kteří se takto přihlásí k výuce od 25. 5. 2020, platí stejná pravidla jako při běžné docházce do školy
  • Žáci jsou povinni nosit školní pomůcky (sešity, učebnice, pouzdro), vyučovat se bude dle upraveného rozvrhu, bez tělesné výchovy
  • DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:
  • V případě zvýšené teploty, náznaku nemoci nebudou žáci vpuštěni do školy, budou odesláni domů
  • V případě nedodržování nařízených opatření mohou být žáci ze školy okamžitě vyloučeni

Organizace ve škole

• Žáci sedí ve třídě na svých místech.
  • Je zakázáno se pohybovat po třídě bez svolení učitele.
  • Rouška zůstává nasazena po celou dobu. Sundat ji lze pouze se svolením vyučujícího, pokud jsou dodrženy hygienické podmínky. Po sejmutí roušky si ji žák ukládá do svého sáčku.
  • Při přesunu do šaten se žák pohybuje pouze ve vymezených prostorách školy, navštěvuje pouze vymezené WC, po ukončení každé vyučovací hodiny si dezinfikuje ruce.
  • Kontakt se žáky z jiných vzdělávacích skupin není možný.

Organizace vzdělávacích aktivit

• Vzdělávací aktivity v době osobní přítomnosti žáků 1. – 5. ročníku ve škole jsou organizovány každý pracovní den.
  • V dopoledních hodinách v době od 8:00 hod do 11:40 hod. budou ve stanovených skupinách probíhat vzdělávací aktivity pod vedením pedagogických pracovníků.
  • V odpoledních hodinách v době od 11:40 hod. do 16:00 hod. se činnost skupiny zaměří na zájmové a relaxační aktivity s cílem zajistit odpočinek dětí.

Časový rozpis školního dne

• 7:45 - 8:00 h – shromažďování se před školou se svou skupinou u přiděleného vyučujícího. Kontrola hygienických pomůcek, měření teploty.
  • 8:00 h – odchod do šaten. Vstup do školy je dovolen pouze žákům, nikoli doprovázejícím osobám. Přezouvání, dezinfekce rukou.
  • 8:10 – 8:15 h  - evidence docházky žáků. Škola povede evidenci žáků o docházce do skupin. Nepřítomnost žáka omluví zákonný zástupce žáka v žákovské knížce. V případě nepřítomnosti žáka delší než 3 dny bude škola žádat informaci zákonného zástupce o důvodech nepřítomnosti a o tom, zda bude žák nadále do skupiny docházet.
  • 8:15 – cca 11:40 h - dopolední blok vzdělávacích aktivit. Přesný čas ukončení dopoledního bloku se bude u jednotlivých skupin lišit. Během dopoledního bloku bude průběžně probíhat dezinfekce rukou a větrání místnosti.
Po ukončení dopoledního vzdělávacího bloku následuje zájmová odpolední činnost skupiny s vychovatelkou či jiným pedagogickým pracovníkem (max. do 16:00 hod.) spojená se stravováním ve školní jídelně.  Žáci, kteří se odpoledních aktivit nezúčastní, odcházejí domů nebo pod dohledem pedagogického pracovníka do školní jídelny. Po obědě budou všichni najednou odvedeni do šaten a mohou odejít domů. Žáci odcházejí ze školy bezodkladně domů, je zakázáno se před školou zdržovat či čekat na své spolužáky. Organizace odchodu z odpoledního zájmového bloku bude upřesněna osobně každému zákonnému zástupci žáků.

Současná výuka ve 3.A

Každý čtvrtek  v 11 hodin si někdo z rodiny žáků 3.A přichází  před školu, kde dochází k výměně dvou tašek: v jedné jsou nová zadání úloh a současně úlohy opravené, ve druhé úlohy vypracované. Až na některé jedince nám to funguje. 🙂 Rodiče mají neustále k dispozici telefonní číslo třídní učitelky, kam volají v případě nejasností, případně píší sms zprávy. Domů si také odnáší po každém setkání různá doporučení, vzkazy, vysvětlení. Zadanou práci obdrží celkově na celý týden rozpracovanou přesně po dnech a předmětech. Podle toho, jak to komu vyhovuje. Jedná se o opakování a procvičování probraného učiva českého jazyka, matematiky a čtení. Samostatně si zvolí čas pro práci v prvouce a anglickém jazyce, kterou dostávají současně. Některé děti s větším zájmem dostávají podle svých schopností úlohy navíc.

Jana Štefánková

Ukázky prací žáků 3.A

Pro výzdobu třídy žáci využili kombinaci barev a techniky stříhání a lepení. Při ztvárnění pohádek předvedli své znalosti hlavních postav.