Prezenční výuka od 30.11.2020

Vážení zákonní zástupci, milí žáci,  od pondělí 30.11.2020 nastupují zpět do školy k prezenční výuce se stálou osobní přítomností ve škole všichni žáci 1. stupně (1.- 5. ročník), dále všichni žáci 9. ročníku Žáci 6. - 8. ročníku se budou ve škole po týdnu střídat (viz rozpis níže). Výuka ve škole je pro žáky povinná.  Vyučování bude probíhat dle normálního rozvrhu hodin. V hodinách TV budou žáci chodit na vycházky nebo bude probíhat jiný program než sportovní činnost, v hodinách HV se bude probírat teorie hudby. Veškerou absenci je potřeba omlouvat dle školního řádu. Upozorňujeme rodiče, že je potřeba do žákovské knížky omluvit také absenci, která vznikla v době povinné distanční výuky (13.10. – 29.11.2020). Prosíme, aby žáci nosili do školy denně 2 čisté roušky. Platí povinnost mít zakrytá ústa a nos po celou dobu přítomnosti žáka ve škole (s výjimkou svačiny a oběda). Dále prosíme, aby žáci měli také mikinu nebo svetr, ve třídách se bude více větrat. Všichni žáci, kteří budou od pondělí chtít odebírat obědy ve školní jídelně, si je musí opět přihlásit (nejpozději do pátku 27.11. do 10.00h). Toto lze učinit telefonicky (tel.: 596 746 277) nebo osobně v jídelně nebo elektronicky na webových stránkách v sekci školní jídelny.

Současná výuka ve 3.A

Každý čtvrtek  v 11 hodin si někdo z rodiny žáků 3.A přichází  před školu, kde dochází k výměně dvou tašek: v jedné jsou nová zadání úloh a současně úlohy opravené, ve druhé úlohy vypracované. Až na některé jedince nám to funguje. 🙂 Rodiče mají neustále k dispozici telefonní číslo třídní učitelky, kam volají v případě nejasností, případně píší sms zprávy. Domů si také odnáší po každém setkání různá doporučení, vzkazy, vysvětlení. Zadanou práci obdrží celkově na celý týden rozpracovanou přesně po dnech a předmětech. Podle toho, jak to komu vyhovuje. Jedná se o opakování a procvičování probraného učiva českého jazyka, matematiky a čtení. Samostatně si zvolí čas pro práci v prvouce a anglickém jazyce, kterou dostávají současně. Některé děti s větším zájmem dostávají podle svých schopností úlohy navíc.

Jana Štefánková

Ukázky prací žáků 3.A

Pro výzdobu třídy žáci využili kombinaci barev a techniky stříhání a lepení. Při ztvárnění pohádek předvedli své znalosti hlavních postav.