Projektový den v Bohumíně – Mauglího stezka

Ve středu 4. října 2023 se žáci z přípravných tříd, z 1.A, 2.A, 3.A a 4.A vydali do Bohumína prozkoumat a přiučit se něco nového na Mauglího stezku, která je v parku Petra Bezruče. Jeli jsme tam všichni společně autobusem, který nás vyzvedl u KD Akord v blízkosti naší školy. Krásné babí léto nám dovolilo prožít dopolední vzdělávací program s velmi příjemnými teplotami. Děti si prošly park Petra Bezruče a poznávaly listy stromů, které si poté odnesly s sebou k lisovaní a použití do výtvarné výchovy. Na dopravním hřišti si vyzkoušely poznatky ze silničního provozu, které probíráme ve třídě v různých hodinách dle tříd. V parku se nachází i Maugliho ranč, kde děti na vlastní oči viděly různé druhy zvířat, které nejsou běžně mezi lidmi (páv apod.) O pohybový rozvoj se postaraly všudypřítomné prolézačky, klouzačky a různé nástroje ke cvičení. Pro více sportovně založené děti jsme na konci našeho programu uspořádali soutěž ve skákání přes švihadlo. Děti byly nadšené z praktického a ukázkového způsobu zprostředkování informací. Zároveň se jim velmi líbilo, že prožily dopoledne s kamarády a spolužáky z jiných tříd. Celou cestu zpátky autobusem si vzájemně sdělovaly zážitky.

Projektový den považujeme za úspěšný a věříme, že si z něj děti  odnesly plno nových poznatků a prožitků.

J. Černíková, S. Chmelová, P. P. Godulová, S. Gvozdanovič, K. Joannidu, M. Juráková, Z. Král, L. Maláč, M. Otrubová, J. Picmaus, L. Rumblíková, O. Snopek