Řemeslo má zlaté dno 2023

Dne 5. 10. 2023 se na SŠSS Krakovská v Ostravě – Hrabůvce uskutečnila interaktivní soutěž v praktických a odborných dovednostech pro žáky 9. tříd ZŠ.

Naše škola vyslala 2 soutěžní družstva složená ze žáků 9. tříd. Maximální počet žáků v družstvu mohlo být 6. Soutěž byla vedená zábavnou formou, kde se žáci seznámili s nabídkami oborů středních škol a ověřili si své studijní předpoklady.

Žáci plnili na 14 stanovištích různé úkoly (rozložení a složení střelné zbraně, sázení květiny, poznávání a přiřazování obrázků, šroubovaní matic, elektrický obvod, příprava palačinek a nápoje apod.), které byly pro ně připraveny. Na každý úkol měli žáci časový limit 5 minut a za něj dostávali body.

Organizátoři účastníkům připravili také bohatý doprovodný program během přestávky, a to barmanskou show, ukázku bojového umění, prezentaci vězeňské správy apod.

Žáci byli z této akce nadšeni, přestože se neumístili na předních místech.

A. Děcká