Návštěva Mikuláše

Dne 3. 12. 2021 se vybraní žáci z 9. B přestrojili do slušivých kostýmů s mikulášskou tématikou a vyrazili obdarovat, někdy i postrašit naše žáky z 1. stupně. Nejmenší děti se choulily k sobě nebo k paní učitelce. Obavy z čertic vzaly za své, protože děti byly velice šikovné. V každé třídě zazpívaly společně písničku nebo odrecitovaly básničku. Tímto bych chtěl poděkovat především učitelkám, učiteli a asistentům z 1. stupně, za trpělivost, ochotu a výbornou práci s nejmenšími, která bývá velice náročná. Velký dík patří i dětem z devítky, které se do svých rolí pustily s velikým zápalem. Návštěva Mikuláše ve třídách se nesla v přátelském duchu, jako důkaz slouží pořízené fotografie. Jsme velice rádi, že se podařilo navázat na každoroční mikulášskou tradici. Těšíme se na další podobné akce.

Radek Kuděla

Slunečný den v ZOO Ostrava

Z návštěvy zoologické zahrady mají děti radost vždy. Dne 5. 10. 2021 si ji užili žáci přípravné třídy, prvňáčci, druháci a třeťáci. Díky naší účasti v programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu, který je zaměřen mimo jiné také na rozvoj přírodovědných oblastí, jsme mohli navštívit ostravskou ZOO. V zahradách se už dávno nepozorují zvířata jen za sklem, děvčata a chlapci byli s mnohými z nich v přímém kontaktu. Venkovní expozice byly otevřeny, a tak děti mohly vidět slony, žirafy, opice, šelmy a další zvířecí obyvatele, kterým zaměstnanci ZOO poskytují co nejpřirozenější podmínky k životu. Velkou pozornost budili šimpanzi hornoguinejští v Pavilónu evoluce. Nejmladší žáci zhlédli zoologickou zahradu také ze sedadel vláčku, který mezi expozicemi projíždí. Spokojenost z návštěvy ostravské ZOO podtrhlo i hřejivé paprsky podzimního slunce.

R. Fryčková