Návštěva LDO Utíkej, myško, utíkej!

Dne 16. 10. 2023 jsme se zúčastnili zážitkového programu formou návštěvy divadelního představení. Jedním z cílů bylo zlepšení sociálních dovedností a osobního rozvoje dětí, seznámení s vhodným oblékáním na společenské akce.
Děti zhlédly v Divadle loutek představení Utíkej, myško,utíkej! Hlavními představiteli byly zvířecí postavičky myška, králík a krtek. Představení dává dětem obraz života myšky, která má své starosti, podobně jako lidé (stěhování, nešikovnost apod.). Děti mohly na obrazu myšky vidět, že každé trápení jednou skončí a vše se dá vyřešit.
Divadlo se dětem velmi líbilo, obzvláště spousta veselých písniček a živá hudba. Následující den jsme si o představení povídali. Ukazovali jsme situace, v nichž se ocitala myška, v reálném životě dětí. Také jsme rozprávěli o kapele a hudebních nástrojích, na které v představení herci hráli.
S. Chmelová, L. Rumblíková, O. Snopek