Den zdraví na SZŠ – 5.B

V pátek 13. 10. 2023 žáci 5. B navštívili Střední zdravotnickou školu v Ostravě-Vítkovicích. Studenti pro ně (i pro žáky jiných škol) připravili vzdělávací program s názvem Den zdraví (aneb nadechni se, usměj se a ochraň si zdraví). Dva studenti – asistenti – žáky provedli osmi stanovišti, na kterých si mohli vyzkoušet lékárenské míchání, chůzi se slepeckou holí, resuscitaci. Poznali, jak se pohybuje pacient na vozíčku, jak pozitivně působí pes na lidskou psychiku i tělo, prošli se po senzorickém koberci, ošetřili „pacienta“ – plyšáka, vyzkoušeli polohovací nemocniční lůžko, seznámili se s využitím bylin při léčbě neduhů. Na každém stanovišti žáci dostali drobnost, ale na závěr si každý vytáhl z velkého pytle plyšovou hračku. Cíl projektu – prevence úrazů, upevnění zdravého životního stylu i seznámení s obory školy – byl bezesporu naplněn. Studenti se svými pedagogy připravili smysluplnou akci na jedničku.

R. Fryčková