Atletické přebory 2024

Dne 6. 3. 2024 se v Atletické hale v Ostravě-Zábřehu uskutečnily atletické přebory pro žáky 8. a 9. tříd základních škol Ostrava–Jih. Celkem se této soutěže zúčastnilo přes 200 žáků základních škol Ostrava–Jih.
Naše škola poslala do soutěže žáky, kteří soutěžili v kategorii 8. tříd. Dívky a chlapci soutěžili zvlášť. Soutěžilo se v těchto disciplínách: běh na 60 m, skok do dálky, vrh koulí, skok do výšky, běh 600 m (dívky), běh 800 m (chlapci) a smíšená štafeta v běhu 4 x 200 m.
I když konkurence byla veliká, neboť mezi žáky byli i registrovaní sportovci, naši žáci se vůbec neztratili a bojovali do posledních sil, o čemž svědčí to, že v běhu na 60 m se náš žák Dominik Musil umístil na skvělém 1. místě. Také ostatní žáci bojovali do konce svých sil a někteří se umístili těsně pod medailovými příčkami.
Žáky po celou dobu podporovali a povzbuzovali jejich spolužáci a pedagogický doprovod A. Děcká,
R. Kuděla a J. Picmaus.
Všem žákům, kteří se závodů zúčastnili, moc gratulujeme ke skvělým výsledkům a skvělou reprezentaci
školy. Už teď se těšíme na příští rok, neboť bychom se těchto závodů opět rádi zúčastnili.

A. Děcká