Disodor v K-Triu

Tři vraždy na scéně aneb smrt nikdy nespí

Dne 23. dubna 2024 navštívily třídy 5. A, 6. A, 1. skupina, a 8. B kulturní dům K-TRIO, kde se konalo představení amatérského souboru Disodor, který působí při Základní škole Logopedická, s.r.o., v Ostravě, pod spoluvedením naší paní učitelky Roberty Šolonkové.

Divadelní představení bylo zahájeno promítáním sestřihu ze zkoušek. Poté se herci předvedli ve třech příbězích, kde šlo, jak název napovídá, o vraždy. Inspiraci tvůrci našli u Agathy Christie, Roalda Dahla a Miroslava Švandrlíka. V prvním příběhu hrdina přišel na to, že ve vesnické hospůdce se vaří guláš z lidského masa a za to musel zaplatit životem. Následovala vražda manžela jehněčí kýtou a tato vražedná zbraň byla poté uvařena a zkonzumována, tudíž už neexistovala. Ve třetí části se spolu utkali muž a žena, oba již v minulosti sprovodili ze světa své bývalé protějšky a teď to bylo kdo s koho.

Představení bylo zpestřeno živou hudbou, pěknými kulisami a zajímavými hereckými výkony. Žáci naší školy se mohli poučit, co vše je možno dokázat v rámci základní školy a zájmového kroužku.

P. Bartková