Akce – prevence dětských úrazů

Stane se to ve vteřině

…je název letošní edukační akce Prevence dětských úrazů 2024. Programu, který pořádala Profeel agency s.r.o., se zúčastnili žáci 3. a 5. B ve čtvrtek 18. 4. 2024 v areálu nákupního centra Avion.

Týmy odborníků HZS, Policie ČR, Městské policie, FNO, lékařské fakulty OU, SZŠ a VOŠZ A BESIP ve svých prezentacích ukázaly, jak předcházet úrazům dětí a jak nejlépe jim poskytnou první pomoc. Žáci se seznámili s prací zdravotníků popáleninového centra, mohli si vyzkoušet – díky brýlím, které simulují opilost – postřeh, koordinaci člověka pod vlivem alkoholu, ošetřovali „zraněného“ spolužáka, vyslechli si postup ohlašování dopravní nehody, požáru, procvičili si dopravní značky a dověděli se, že i přítomnost asistenčního psa pomáhá při uzdravování dětí v nemocnici.

Cílem této akce bylo ovlivnit chování dětí a výrazně tak snížit počet dětských úrazů.

R. Fryčková