Návštěva Archeoparku v Chotěbuzi

Učitelky 1. – 5. třídy v budově C využily dne 24. 4. 2024 pestré nabídky Archeoparku v Chotěbuzi a zajistily pro své žáky zajímavé výukové programy: žáci 1., 4. a 5. B „se vrátili“ Branou do minulosti, přesněji do středověku. Díky komentované prohlídce venkovního areálu se seznámili s životem předků – jejich obydlím, řemesly, výstrojí vojáků, poznali žernov, vyzkoušeli si střílení z luku, mohli psát do voskových tabulek hlaholicí (podle předlohy J). Na základě získaných informací a prohlídky expozice pak vyplnili pracovní list.

Druháci a třeťáci se seznámili s devatero řemesly, bez nichž by byl život našich předků nemyslitelný. Program provázela řada aktivit, úkolů a praktických příkladů.

Programy navazovaly na výuku v prvouce a vlastivědě a staly se tak názornou pomůckou v práci učitelek.

R. Fryčková, H. Gajdošová, V. Jelínková, D. Rabeková, L. Gärtnerová