Vzdělávání v Ekohubertu

V pátek 10. listopadu 2023 se žáci tříd 1. – 5. B vzdělávali v resortu spolku Ekohubert v Hodslavicích. Jeho posláním je poskytovat atraktivní vzdělávání v oblasti přírodních věd, bádání o přírodě i kreativní tvoření. Žáci 1. a 2. třídy s lektorkou objasňovali důležitost včel pro přírodu i člověka, věnovali se včelařství. Podívali se na svět okem včely, seznámili se s chovem včel, jejich produkty i prací včelaře. Žáci 3., 4. a 5. třídy se rozdělili do dvou skupin. Jedna se věnovala vzniku, použití, výrobě papíru – také si každý vyzkoušel jeho ruční výrobu. Žáci druhé skupiny se seznámili s tradičním zpracováním ovčí vlny a v rámci workshopu si vytvořili obrázek nebo skřítka.

Hubert chce vychovávat k zodpovědnosti za přírodu, která je naším společným domovem. Díky jeho aktivitám – vzdělávacím programům, tvořivým dílnám, projektovým dnům apod. – je v tom úspěšný.

Z. Čani, R. Fryčková, V. Jelínková, D. Rabeková, P. Sabelová