Labutí jezero v NDM

Když se řekne balet, nejspíše se každému spontánně vybaví právě Labutí jezero Petra Iljiče Čajkovského. Nejslavnější a nejhranější balet světa se vrátil do nádherného prostředí Divadla Antonína Dvořáka v Ostravě v premiéře konané dne 16. 11. 2023.

Žáci naší školy, konkrétně 6. A, 8. B a 9. B, měli to štěstí, že mohli navštívit generální zkoušku tohoto baletu dopoledne před večerní premiérou ve středu 15. 11. 2023.

Žáci byli usazeni do řad za choreografa Youriho Vámose a jeho spolupracovníky, kteří pečlivě sledovali výsledky své práce. Psali si poznámky, konzultovali, ale ani jednou představení nepřerušili. Snad byli s provedením baletu spokojeni. Představení probíhalo za doprovodu přítomného orchestru. Divadlem zněla nádherná hudba Petra Iljiče Čajkovského a na jevišti jsme mohli sledovat pohádku o princi a zakleté labuti, která v tomto případě skončila tragicky.

Žáci byli okouzlení především kulisami, kostýmy a neuvěřitelným tanečním uměním sólistů Národního divadla moravskoslezského, prince a Odetty.

P. Bartková