Revolution train 2023

Dne 16. 5. 2023 se žáci z tříd 7.B, 8.B a 9.B zúčastnili projektu Revolution train neboli protidrogový vlak.

REVOLUTION TRAIN – preventivní projekt založený na smyslovém prožitku a interaktivitě, rozšiřuje dosavadní přístupy k primární protidrogové prevenci.

Multimediální vlaková souprava REVOLUTION TRAIN je unikátním nástrojem, který přináší novou formu všeobecného preventivního programu skrze interaktivní a zážitkové vzdělávání. Cílem vlakového programu je prostřednictvím zapojení všech lidských smyslů efektivně zapůsobit na návštěvníka vlaku, na jeho pohled na legální i nelegální drogy, závislosti a inspirovat jej k pozitivním životním volbám.

Souprava REVOLUTION TRAIN je 300tunovým a 165 metrů dlouhým kolosem a zároveň médiem, jež vzbuzuje zájem široké veřejnosti a otevírá nové možnosti spolupráce v oblasti prevence. Vlak tvoří celkem 6 vagonů, které jsou uzpůsobeny do podoby multimediálních sálů, v nichž se v několika rovinách odehrává příběh o příčinách, vývoji a důsledcích drogové závislosti. Návštěvníci protidrogového vlaku tímto příběhem procházejí a díky možnostem interaktivních technologií se aktivně stávají jeho účastníky.

Žákům i pedagogům se projekt velice líbil. Všem projekt přinesl mnoho poučení.

P. Bartková, M. Bezušková, A. Děcká, R. Kuděla