Student a job 2023

Na Černé louce se konal ve dnech 24. – 25. listopadu 2023 tradiční veletrh středních a vysokých škol Moravskoslezského kraje pod názvem Student a job. Tentokrát se zúčastnili nejen žáci devátých ročníků, ale také žáci ročníku osmého, aby si již vytvořili představu, jakým směrem se chtějí ubírat po skončení základní školy

Nevíš, jakou střední školu vybrat? Pro jaké obory máš předpoklady? Jaké budeš mít po škole uplatnění? A kolik to všechno bude stát? Výstava Student nám poskytla kompletní přehled středních škol z Moravskoslezského kraje a okolí, a navíc jsme získali veškeré potřebné informace přímo od zástupců škol. Informační a poradenské středisko Úřadu práce ČR v Ostravě pomáhalo s volbou kariéry nebo poradilo, v jakém oboru je největší šance získat uplatnění na trhu práce.

Žáci si nasbírali spoustu propagačního a informačního materiálu, který dále využijeme jak v pracovní činnosti, kde se připravujeme na budoucí povolání, ale také již mohou diskutovat s rodiči a zvažovat možnosti do budoucnosti.

P. Bartková, A. Děcká