Beseda s policií – Tvoje cesta načisto

Ve čtvrtek 25. 1. 2024 se žáci 8.B a 9. tříd zúčastnili besedy s policií ČR Tvoje cesta načisto. Tato beseda navazovala na preventivní program Revolution train, kterého se žáci zúčastnili v loňském školním roce.
Beseda probíhala u nás ve škole pod vedením zkušené policistky – preventistky. Žáci si  připomněli příběh Zuzky, která začala brát drogy, byla na nich závislá, a nakonec s pomocí kamarádky a silné vůle s tím skončila. Příběh byl natočen podle skutečné události. Do příběhu vstupuje virtuální policista, který jim pokládá dotazy z trestního a přestupkového práva. Žáci byli rozděleni do týmů, společně diskutovali a odpovídali na položené dotazy. Tím se jim otevřela možnost dozvědět se užitečné a důležité informace. Policejní preventistka provázela žáky celým programem, vysvětlila jim pojmy a zodpověděla další dotazy. Závěrem se žáci dozvěděli, jak hlavní protagonistka dopadla a jaký je její současný život.
Tato beseda byla pro žáky velkým přínosem a moc se jim líbila.

A. Děcká