Výlet do Prahy – Od trilobitů po mamuty

Ve čtvrtek 20.10.2022 se žáci 2., 3. a 4. B zúčastnili exkurze v Národním muzeu v Praze. Muzeum nabízí školám řadu atraktivních vzdělávacích programů. Základem nabídky jsou programy ke stálým expozicím. V historické budově NM se konala komentovaná prohlídka expozice Okna do pravěku s názvem Od trilobitů po mamuty. Žáci se seznámili s hlavními epochami pravěku a jejich obyvateli, poznali, jak vypadal život na našem území před mnoha milióny let. Jednotlivé sály byly zaměřeny na nejtypičtější představitele hlavních skupin živočichů a rostlin. Během prohlídky žáci zjistili, co jsou to zkameněliny (některé si mohli osahat), zhlédli na 2 tisíce exponátů od zkamenělých larev trilobitů až po obřího amonita a také zcela nové modely pravěkých zvířat v životní velikosti. Největší pozornost budila kostra dinosaura a mamut s mládětem.

Čas nám zůstal i na prohlídku pražských pamětihodností.

Exkurze byla z velké části financována z dotačního program Talentmanagement, který každoročně vyhlašuje Statutární město Ostrava.

R. Fryčková