Projektové dny školní družiny v listopadu 2019

V rámci projektových dní školní družiny z projektu Šablony II byly zorganizovány pod vedením paní Ivety Košinové další zajímavé výlety v našem kraji.

Dne 18.11.2019 jsme navštívili muzeum v Bílovci, kde jsme se seznámili s výrobou mouky. Dozvěděli jsme se, jaké známe druhy mouky, seznámili se s větrnými a vodními mlýny a také vyzkoušeli mletí mouky na žernovu. Rovněž jsme z mouky a všelijakých dobrůtek upekli bábovku. Děti byly z výletu nadšené.

Dalším listopadovým výletem byla návštěva továrny na výrobu skleněných ozdob v Opavě dne 25.11.2019. Děti se seznámily s foukáním, stříbřením, máčením, malováním ozdob, ocenily zručnost žen. Součástí naší exkurze byla kreativní dílna, ve které si děti mohly ozdobit svou baňku. Moc se nám na výletě líbilo.