4.B v ZOO Olomouc

Exkurze v ZOO na Svatém Kopečku

V úterý 20.9.2022 se žáci 1. – 4. B zúčastnili exkurze v zoologické zahradě na Svatém Kopečku. Exkurze byla financovaná z dotačního programu Talentmanagement, který každoročně vyhlašuje SMO (školní projekt Nechceme si jen hrát).

V ZOO je spousta atrakcí – např. geologická stezka, na níž se nachází objekty, které si žáci mohli zblízka prohlédnout a osahat (krystalické břidlice, pískovce, usazené horniny atd.). Je zde vybudován systém infokiosků. Největším lákadlem byla samozřejmě zvířata. Žáci zblízka viděli žirafy, lvy, tygry, opice, ryby a spoustu dalších. Na vlastní kůži poznali netopýry a kaloně.

Návštěvy zoologických zahrad a poznávání života zvířat, která zahrady chovají, se žákům nikdy neomrzí.

R. Fryčková