9.B ve Světě techniky

V pátek 12. 11. 2021 se žáci 9.B zúčastnili výuky fyziky netradičním způsobem. Využili jsme nabídky vzdělávacích aktivit ve Světe techniky Ostrava a zúčastnili se programu Cesta k magnetické levitaci. Takto si žáci pod vedením mladého astrofyzika Honzy Reka a jeho asistenta Ondry vyzkoušeli vlastnosti magnetů “na vlastní kůži”: např. vyrobili papírové lodičky s magnetem tak, že se natočily všechny k severu, pozorovali ferrofluid – kapalinu reagující na magnetické pole, v uzavřených krabicích hledali pomocí magnetu kov, vykouzlili levitující tužku apod. Po skončení programu mohli všichni využít volný vstup do expozic a užít si prohlídku podle vlastního zájmu, např. strávit pár chvil u auta na vodíkový pohon.

J. Kučerová