Výlet do Velkých Losin

V rámci projektu TALENTMANAGEMENT se v předvánočním čase, 3. prosince 2019, zúčastnilo 37 dětí ze 4. – 9. ročníku naší školy výletu do krásné krajiny Jeseníků, který byl spojen s návštěvou Ruční papírny ve Velkých Losinách. Tato papírna je jediná v Evropě, která ještě vyrábí papír tradiční ruční metodou. Během poutavé exkurze si mohli žáci prohlédnout stroje, na kterých se papír vyráběl, a seznámit se s dějinami a současností této výroby. Dodnes se touto tradiční metodou vyrábí papír pro banky, podnikatele, ale také pro písemnosti prezidenta republiky.

Potom následovaly dílničky, ve kterých si každý žák mohl tradiční metodou vyrobit svůj list papíru s vodoznakem, na něj si otisknout historický znak papírny, přidat si k němu pečeť a pak si vyzkoušet i na tento druh speciálního papíru kresbu tuší. Samozřejmě nechyběly ani nákupy upomínkových předmětů v místní podnikové prodejně. Po všech těchto zážitcích všem chutnal kuřecí řízek s bramborovou kaší v místní restauraci.