V rámci projektu Kompetentní pedagog a žák v přírodovědných oborech jsme v pondělí 4. 11. 2019 navštívili školní laboratoř, ve které jsme byli paní učitelkou M. Gajdičiarovou a některými žáky z 2. stupně zasvěceni do tajemství chemie. Poznali jsme vybavení učebny – zkumavky, kádinky, pipety, odměrky a další pomůcky. Díky tomu jsme mohli vyzkoušet zábavné chemické pokusy, např. barvení roztoků červeným zelím, z mléka jsme vytvořili mramorové mléko, pomocí roztoku octa a jedlé sody v lahvi jsme nafoukli balónek a zhotovili jsme lávovou lampu z oleje, obarvené vody a šumivého vitamínu C. Experimentování nás bavilo a protože jsme byli šikovní, paní učitelka nám slíbila, že si příště vyrobíme sliz.