Knižní festival Ostrava 2020

Ve dnech 28.-29. 2. 2020 se v Ostravě na výstavišti Černá louka uskutečnil Knižní festival. Žáci 4.A, 5.A a 5.B se na něj vydali v pátek pod vedením M. Rybiařové, L. Maláče, M. Adamíčkové a A. Děcké. Programem byli účastníci nadšeni. Žáky 4.A čekal workshop pod názvem Dílna mladého novináře. Vedla ji paní Michaela Vetešková, která pracuje v Českém rozhlase Praha jako vedoucí kulturní redakce. Děti si hrály na malé novináře, zkoušely se rozmluvit dle říkanek, dozvěděly se, jak probíhá vysílání a nakonec si sami vyzkoušely udělat rozhovor. Dílnička byla skvělá! Poté se žáci vydali do prostor výstaviště, kde dostali rozchod. Měli možnost si prohlédnout stánky vydavatelství knih, zasoutěžit si o různé ceny a samozřejmě knihy. Zároveň měli možnost vidět a poslechnout si rozhovory se známými osobnostmi, například s herečkou Ivou Janžurovou.

Akce se vydařila a někteří žáci se vydali na výstaviště i v sobotu.