Festival ostravských knihoven 8.B

Dne 3. 10. 2023 se třída 8. B zúčastnila Festivalu ostravských knihoven a byl pro ně přichystán bohatý program. Nejprve se v 9 hod. ráno konal workshop Umělá inteligencehvězda budoucnosti, kde jim Jakub Maruš ukázal, co všechno umělá inteligence umí. V 10 hod. se konalo oficiální zahájení, jehož součástí byla beseda s ambasadorem festivalu Zdeňkem Chlopčíkem nejen o jeho nové knize Protančit se životem. Nakonec děti obcházely stánky deseti ostravských knihoven, plnily úkoly a sbíraly hvězdičky. Každá knihovna měla jinou barvu nalepovací hvězdy. Odtud také podtitul festivalu – Putování za hvězdami. Když měly hvězdy sesbírány, dostaly malou odměnu a zúčastní se losování a hodnotnější ceny. Vše se odehrávalo v budově Univerzitní knihovny Ostravské univerzity. Kromě této knihovny se na festivalu představila Knihovna města Ostravy, Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, Ústřední knihovna VŠB-TUO, knihovna Archivu města Ostravy, Knihovna Galerie výtvarného umění v Ostravě, knihovna Ostravského muzea, knihovna NPÚ, ÚOP v Ostravě, knihovna PLATO Bauhaus, knihovna Janáčkovy konzervatoře v Ostravě.

P. Bartková, A. Děcká