9. B všechny zdraví z Domácí školy

Jaro je sice v plném proudu, nervozita z přijímacích zkoušek by se ale dala krájet, přesto musí naši deváťáci zůstat doma a zvládnout přípravu na svou vysněnou školu v doprovodu online výuky. Někteří jsou spokojení, se svým počítačem se opravdu skamarádili a umí se na něj spolehnout! Najdou se ale tací, kteří se svým samoučením už prát nechtějí a nejraději by seděli v lavicích své milované třídy. Divíte se jim? V současné situaci určitě všichni vědí, že jiná možnost není, a také že nejlepším východiskem bude zabojovat a domácí školu společnými silami s učiteli na dálku zvládnout.

A jak to vypadá s našimi online učiteli?

Deváťáci by vám odpověděli: „Máme vlastně jen jednoho a funguje na všechny předměty. Jmenuje se Fred a zprostředkovalo nám ho nakladatelství Fraus. Náš učitel Fred funguje ve výuce jako online vzdělávací portál, slouží nám jako učitel, tabule, sešit i notýsek na úkoly v jednom, protože nám během učení dělá společnost! Najdeme zde zadání domácí práce, videa i prezentace z jednotlivých předmětů, jsou zde vzkazy a komentáře učitelů, nebo ty naše, když se chceme na něco zeptat, a zároveň je to knihovna s učebnicemi. Nemusíme tedy hledat své úkoly na e-mailu a výhodou také je, že zde můžeme vypracované úkoly rovnou odevzdávat. Vlastně je to na nás, protože komunikujeme s učiteli na chatech, což je super, úkoly zasíláme třeba i emailem, takže taky super, a Fred je šikulka, protože přesně ví, v jakém termínu máme mít úkoly vypracované. Trošku nás během domácí školy hlídá.

A jak to vypadá v době karantény doma? Koukněte se na fotky, posíláme všem na Chrjukinku 12 pozdravy z domova!! Mějte se zdravě!! 9.B na vás moc myslí!!“

Gabriela Krucinová