6. B v době „koronavirové“

Už je to více než měsíc, co děti opustily školy a výuka probíhá distančně (na dálku). Žáci 6. B byli od začátku velice aktivní a úspěšně začali používat vzdělávací portál Fred. Bez problémů se všichni aktivovali v rekordním čase, a zahájili tak výuku s Fredem. Za to si zaslouží velkou pochvalu, nejen žáci, ale také rodiče, kteří bezvadně spolupracují.

Někteří potřebovali trochu delší čas na zvládnutí odesílání úkolů na Freda, ale vše se zdárně vyřešilo, zejména proto, že si žáci vzájemně pomáhali. Jsem ráda, že třída pracuje jako jeden tým a táhne za jeden provaz. Pro děti je velice obtížné zvládnout toto období bez kontaktu se svými vrstevníky, proto si založili skupinu na Messengeru a pravidelně spolu komunikují a podporují se.

Během Velikonoc dostali šesťáci výzvu „Peče celá 6. B“. Žáci se opět aktivně zapojili a posílali nádherné fotky upečených dobrůtek. Někteří zaslali také fotky nazdobených vajíček či namalovaných obrázků. Za toto jim také velmi děkuji a opět chválím.

Těším se na další spolupráci s šesťáky přes vzdělávací portál Fred, také se ráda připojím ke komunikaci na Messengeru, kde jsou aktivní další učitelé, paní asistentka i paní psycholožka, takže o legraci není nikdy nouze.

Monika Gajdičiarová