Výlet 9.B do Prahy

Dne 15. listopadu 2021 se naše třída 9.B vydala na školní výlet do Prahy za doprovodu třídního učitele a paní asistentky. Sraz jsme měli brzo ráno na nádraží ve Svinově. Cesta byla klidná, někteří ještě dospávali, někteří si plnili bříška dobrými dortíky, kterými se RegioJet pyšní.

Po příjezdu do Prahy jsme odložili věci na ubytování a vydali se do ZOO. Žáci byli velmi nadšení ze zvířat, které v naší ostravské zoo nenajdou, například z tučňáků a tuleňů. Po prohlídce zoologické zahrady a splnění zadaných úkolů jsme se přesunuli na Václavské náměstí, kde jsme si dali oběd v pizzerii.

Po vydatném obědě směřovala naše cesta na Staroměstské náměstí, žáci viděli orloj. Po prohlídce orloje následovala prohlídka Karlova mostu, jelikož už byla tma, šel vidět i krásně osvětlený Pražský hrad. Čas nás tlačil, děti byly po celém dni unavené, proto nás metro přiblížilo k ubytování, dali jsme si večeři a odebrali se do pokojů k zaslouženému spánku.

Po ranní snídani naše skupinka zamířila do nedalekého Národního muzea. Žáci viděli nádherné expozice. Po prohlídce muzea následoval přesun do McDonaldu.

S plnými bříšky následoval přesun na Pražský hrad. Krásnou procházkou přes Hradčany proběhlo přemístění na Karlův most, poté opět Staroměstské a Václavské náměstí.

Náš čas v Praze se nachýlil ke konci, čekala nás pouze cesta vlakem do Ostravy, která proběhla v poklidném duchu.

Výlet se všem zúčastněným velice líbil, děti se neustále vyptávají, kdy proběhne další.

K. Zastková