Školní exkurze – ZOO Zlín

Dne 20. června 2023 se třídy z 2. stupně zúčastnily exkurze do zlínské ZOO. Výběr žáků, kteří
byli v letošním školním roce úspěšní v přírodovědných předmětech, strávil celý den ve společnosti zvířat z celého světa. Žáci brzy ráno vyjeli školním autobusem a těsně před otevírací dobou dorazili na místo. V ZOO navštívili expozice rozdělené podle světadílů – Ameriku, Asii, Afriku, Evropu a Austrálii. V expozicích tak mohli zhlédnout např. surikaty, klokany, lachtany nebo největší hlodavce na světě – kapybary. Zážitkem pro ně bylo krmení rejnoků a příležitost si je pohladit. Někteří využili možnosti prohlídky ZOO z místního vláčku, jiní si ZOO prošli poctivě pěšky. V areálu ZOO mohli obdivovat i zámek postavený v historizujícím slohu, u kterého se na konci parného dne občerstvili a osvěžili.
V odpoledních hodinách se pak žáci vydali autobusem zpět domů. Výlet se všem zúčastněným líbil.

R. Kuděla, H. Dostálová, G. Krucinová, M. Bezušková