Projektové dny Lyžování na Bílé v Beskydech

Dne 25. a 26. 2. 2020 vyrazili žáci naší školy na projektové dny Lyžování na Bílé v Beskydech. Sešli jsme se po 7 hodině ranní na náměstí SNP poblíž školy. Autobus nás dovezl na Bílou. Ihned po příjezdu žáci zamířili do místní půjčovny lyží. Plně vybaveni jsme zamířili pod sjezdovku Jih.

Proběhlo poctivé rozcvičení a následné rozřazení do skupin. Pokročilejší skupina pod vedením instruktorky Sofie zůstala na svahu Jih. Druhá, méně zdatnější skupina lyžařů, vyrazila pod dozorem pana učitele R. Kuděly do dětské školičky. Ke konci prvního dne téměř všechny děti lyžovaly na sjezdovce Jih. Druhý den probíhal obdobně. Méně zkušení lyžaři se rozjezdili v lyžařské škole a poté vyrazili na sjezdovku Jih. Schopností dětí dosahovaly vynikající úrovně a tak jsme se rozhodli vyrazit na sjezdovku Sever. Někteří žáci tak poprvé vyzkoušeli jízdu na sedačkové lanovce.

Po skončení výuky žáci vrátili vypůjčené vybavení. Autobus nás přivezl na náměstí SNP po 14 hodině. Dětem se lyžování na Bílé velice líbilo.