Fajná dílna 8.B

Žáci z 8.B a za odměnu vybraní dva žáci ze 7.A se vydali do veřejné dílny v Dolní oblasti Vítkovic ve čtvrtek 7.11.2019 pod vedením P. Řemelkové. Na místě byli nejdříve rozděleni do tří skupin po čtyřech. Pak pod vedením tří instruktorů se seznámili s několika přístroji na opracování dřeva (pásová pila a brusička), bezpečnostními pravidly a pustili se do práce. Vyráběli stojan na mobil ze dřeva – po narýsování rozměrů vyřezali otvory a upravili povrch pilníky a smirkovým papírem. Ne každému se povedl stabilní stojan napoprvé, tak rychle chybku napravili…. Atrakcí bylo závěrečné opalování stojánku hořákem.

Druhý workshop proběhl ve svařovací dílně. Tam si kluci vyzkoušeli práci se svařovačkou.

Od instruktorů Fajné dílny zazněla pochvala za chování a pozvání k další návštěvě (3D tisk pro kluky a šití a keramika pro holky).