Exkurze do ZOO a iQLandie 2021

Ve dnech 18. – 19.11.2021 se žáci 2. a 3. B a další vybraní žáci školy zúčastnili exkurze do pražské zoologické zahrady a liberecké iQLandie. Cestovali vlakem do Prahy, tam navštívili ZOO, navečer se přesunuli autobusem do Liberce, kde přespali a dopoledne a odpoledne strávili v iQLandii. Po 16. hodině se vrátili rychlíkem do Ostravy.

V zoologické zahradě viděli živočichy, pro které jsou vytvořeny co nejoptimálnější podmínky, a tak si žáci mohli udělat představu o životě zvířat a jejich vazbě na prostředí.

V iQLandii se žáci zúčastnili velké science show – vzdělávacího pořadu s prvky badatelsky orientované výuky, někteří z nich se osobně podíleli na chemických pokusech. V desítce sálů s obřími didaktickými pomůckami z nejrůznějších oblastí lidského života si doplnili znalosti přírodovědných předmětů. V planetáriu zhlédli film Soumrak dinosaurů a komentovanou prohlídku aktuální noční oblohy.

Exkurze byla financována z dotačního programu pro vzdělávání a talentmanagement, který vyhlásil Magistrát města Ostravy a na němž se naše škola podílí projektem Nechceme si jen hrát. Žáci byli s vybraným programem velmi spokojeni.

R. Fryčková