Dvoudenní výlet do Liberce 7.B

Ve dnech 26. 6. – 27. 6. 2023 se žáci třídy 7. B zúčastnili výletu do města Liberec.

Výlet začal pro všechny brzkým vstáváním, neboť odjezd z Ostravy–Svinova byl po 4 hodině ráno. Do Liberce jsme dorazili po 10.00 hod a hned jsme se vydali do zábavně vzdělávacího parku IQLANDIE.  Nejprve jsme navštívili planetárium, kde jsme shlédli film Cesta časem. Poté jsme prozkoumávali celou IQLANDII. Po návštěvě jsme se vydali ubytovat a podvečer zakončili koupáním v přírodním koupališti.

Druhý den ráno jsme vyrazili do Zoo Liberec a poté na náměstí Dr. E. Beneše. Někteří odvážlivci se vydali na prohlídku radniční věže. Odměnou byl nádherný výhled do širokého okolí a na horu Ještěd se známým televizním vysílačem. Po prohlídce a procházce náměstím jsme se plni zážitků, unaveni a vyčerpáni vydali na cestu k vlakovému nádraží, a pak hurá domů.

Akce byla hrazená za přispění Statutárního města Ostravy – grant Talentmanagement.

Všem se nám školní výlet líbil.

Děcká, P. Bartková