Divadlo loutek Ostrava – Tajný deník Adriana Molea

Dne 4. června 2024 se žáci 8. B zúčastnili představení v Divadle loutek Ostrava s názvem Tajný deník Adriana Molea. Žáci už byli předem s populární postavou britské autorky Sue Towsendové seznámeni v hodinách literatury.

Jeden z nejslavnějších puberťáků světové literatury Adrian Mole to vůbec nemá jednoduché. K problémům s pletí se přidává rozpadající se manželství rodičů, nepochopení jeho intelektuálních sklonů a navrch k tomu všemu i trable s láskou. Deník, jemuž Adrian svěřuje všecky své starosti i radosti, je zábavnou, ale vůbec ne povrchní sondou do duše teenagera.

Vzhledem k tématu bylo představení určeno pouze pro žáky 8. a 9. ročníků. Jelikož se představení týkalo všech problémů klasického teenagera, které zůstávají podobné v každé době, odcházeli žáci pobavení a spokojení.