Anglické divadlo

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Dne 5. 12. 2019 se žáci třídy 6. B pod vedením třídní učitelky M. Gajdičiarové vydali do kulturního domu K – TRIO na tajuplné divadelní představení o podivných dětech. Představení si připravili žáci z brněnského gymnázia a celé vystoupení bylo navíc v angličtině. Hlavním hrdinou byl Jacob, který se dozvěděl od svého dědečka o osiřelých dětech se zvláštními schopnostmi. O tyto děti se starala ve svém sirotčinci slečna Peregrinová. Chránila je před hrůznými tvory zvenčí, kteří jim chtěli ublížit. Tvorové byli neviditelní, proto bojovat s nimi bylo velice obtížné. Pomoci jim mohl jedině Jacob, který měl tu schopnost, že jediný podivná monstra viděl. Nakonec vše dobře dopadlo a monstra byla poražena. Šesťákům se představení velice líbilo a shodli se na tom, že výkony dětských herců byly skvělé, provedení bylo originální a poutavé a hlavně angličtina byla pro všechny srozumitelná.