Amazing Race 2022

V pátek 14. října 2022 se na střední škole Ahol uskutečnil 7. ročník jazykové a vědomostní soutěže pro žáky 6. – 9. tříd s názvem AHOL´S Amazing Race. Naši školu reprezentovali vybraní žáci 7. – 9. ročníků. Hlavním tématem pro letošní ročník byla POP Culture – Lights, Camera, Action.

Soutěž obsahovala tři části: jazykovou (test v anglickém jazyce – poslech, čtení, vědomostní test), skupinovou soutěž (zdravověda, finanční gramotnost, IT a média, výtvarné aktivity), Amazing Race

(soutěžní stanoviště).

V jazykové části odpovídali žáci na 100 otázek, které se týkaly filmu. Ve skupinové části mělo naše družstvo výtvarnou aktivitu, v níž si žáci pod vedením paní profesorky vyrobili masky. Ve třetí části s názvem Amazing Race žáci navštívili 8 různých tříd, ve kterých byl ukrytý film. My jsme navštívili například filmy: Pomáda, Krokodýl Dundee, Jurský park, Piráti z Karibiku, IT a další.

Škola si pro žáky přichystala i malé občerstvení, které pro ně připravila společnost KFC.

Soutěž se žákům velice líbila, užili si to a někteří se už těší na další ročník.

A. Děcká